Carmina Burana na Zamnku Książ

Carmina Burana

 

Carmina Burana – oparta na średniowiecznym zbiorze pieśni kantata sceniczna Carla Orffa – została wystawiona w piątkowy wieczór na Zamku Książ.
Melomani wysłuchali wersji „Carminy Burany” opracowanej przez ucznia Orffa, Wilhelma Killmayera. Kantata podzielona jest na trzy części. Tematem pierwszej jest tęsknota za miłością, druga to pochwała przyjemności życia, trzecia zaś poświęcona jest bogini miłości – Wenus. Najbardziej popularnym utworem „Carminy Burany” jest „O Fortuna”.

Na dużej scenie wystąpili soliści związani z wrocławską sceną operową: Anna Lichorowicz – sopran, Tomasz Maleszewski – tenor, Jacek Jaskuła – baryton. Towarzyszył im Festiwalowy Chór Dziecięcy, Akademicki Chór Politechniki Wrocławskiej, zespół perkusistów Repercussion oraz pianiści Katarzyna Neugebauer i Michał Rot.

Plenerowe widowisko był najważniejszym wydarzeniem tegorocznego cyklu „Zamkowe spotkania z operą”, w ramach którego co miesiąc na Zamku Książ prezentowane są utwory kompozytorów tworzących w okresach od baroku do współczesności. Do tej pory koncerty odbywały się w salach zamkowych. „Carmina Burana” była pierwszym widowiskiem plenerowym tego cyklu.

Kliknij aby zobaczyć zdjęcia
Kliknij aby zobaczyć zdjęcia
Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.