„Co nowego w piątek” #3 New Music Friday z WK

Przed Wami trzeci tydzień z piątkowymi propozycjami do sprawdzenia. Dziś propozycji jest więcej niż w ubiegłym tygodniu, jest też ciekawiej! Na co dzisiaj warto zwrócić uwagę? Jakie premiery singli mogą Was zaskoczyć, zaciekawić? O tym poniżej

Olga Polikowska – „Noc”

Najnowszy numer od Olgi Polikowskiej „Noc” to już szósty singiel promujący jej nadchodzący debiutancki album pt. „Pełnia”, który już za tydzień, 5 marca, pojawi się w sklepach muzycznych oraz serwisach streamingowych. „Noc” otwierać będzie track listę krążka, a o utworze – jest to bardzo lekki z domieszką elektroniki, spokojny, chilloutowy numer. W sam raz na odpoczynek!

Arek Kłusowski – „Antarktyda”

W 2019 roku Arek zadebiutował płytą „Po tamtej stronie” choć jego nazwisko jest znane w branży trochę dłużej. Po wydaniu debiutu artysta przeszedł do wytwórni Kayax i to przez nich zostanie wydany druga płyta Arka, która jest planowana na ten rok. „Antarktyda” to szybko wpadający w ucho kawałek, przypomina mi gdzieniegdzie momentami ostatnie dokonania Darii Zawiałow na jej płycie „Helsinki” – ejtisowe inspiracje.

Madison Beer – „Follow the White Rabbit”

Na debiut Madison jej fani musieli czekać kilka lat. Płyta początkowo miała zostać wydana w 2019 roku, jednak z wielu przyczyn, między innymi przez podpisanie kontraktu płytowego z wytwórnią Epic Records doszło do wielokrotnych opóźnień. Dziś w końcu nastąpiła premiera jej pierwszej długogrającej płyty ” Life Support” wraz z ogromnie oczekiwanym „Follow the White Rabbit” – z mocnym, nowoczesnym bitem, nieco za krótko trwa i mogłoby się zadziać coś więcej aniżeli to, co już artystka pokazała we fragmentach na swoich live IG. Ale kto nie zna ten ma szczęście, chciałbym dopiero teraz poznać twórczość Madison, bo zbyt wielu niespodzianek nie ma na płycie.

Ochman – „Wielkie Tytuły”

Zwycięzca ostatniej edycji The Voice Of Poland po singlu „Światłocienie”, który dostał się na 1 miejsce karty na czasie w serwisie YouTube prezentuje, dość szybko, jak na laureata Voice’a, nowy utwór „Wielkie Tytuły”. Po raz kolejny Krystian łączy popowy śpiew z klasyką i operą, dzięki czemu może zatrzymać swoich słuchaczy na długo.

Sweeper – „A Child’s Birthday Waltz”

Sweeper to nowy zespół, który nawiązał współpracę z wytwórnią FONOBO Label w ramach ich akcji FONOBO Pitcher, która pomaga debiutantom. Ich debiutancki singiel przypomina amerykański indie-rock a’la Alexandra Savior czy The Last Shadow Puppets. Gdybym nie wiedział, że to polski zespół pomyślałbym, że to band z USA. A ten riff z drugiej minuty!!! Takie rzeczy na Opener’a jak tylko sytuacja się poprawi.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.