Tak gra polska młodzież! Kathia i Dafeat we wspólnym, elektronicznym utworze!

Singiel trafił na wszystkie platformy streamingowe. „Anticlimax” to połączenie charakterystycznych brzmień syntezatorów analogowych i tajemniczej harmonii w zestawieniu z ciepłym głosem Kathii. Utwór opowiada o rozczarowaniu związanym z nieprawdziwą przyjaźnią. Piosenka powstała w wyniku zdalnej współpracy.

https://www.youtube.com/watch?v=MUdshKKLc2o&feature=youtu.be

Kim są autorzy?

Dafeat to 18-latek, który w swoich produkcjach przelewa emocje przez prąd elektryczny analogowych syntezatorów i organicznych brzmień sampli, a następnie składa to w jedną całość w swoim „bedroom studio”. Jego produkcje można określić jako electronic r&b. Pierwsze dźwięki spod ręki Dafeata wypłynęły wraz z premierą EP „Dans ma Bulle” w grudniu 2019 roku. EP osiągnęła ponad 150 tysięcy odtworzeń w serwisach cyfrowych. Artysta zapowiedział wypuszczenie mixtape’a, który będzie miał premierę w marcu 2021 r.

Kathia to 18-letnia songwriterka i  producentka z Poznania, która dysponuje wyjątkowym, oryginalnym głosem. 22 sierpnia (nakładem Borówka Music) światło dzienne ujrzała jej EP „Town” z sześcioma utworami i… od razu została Płytą Tygodnia portalu Onet! EP w nakładzie 500 egzemplarzy rozeszła się w cztery miesiące. Młoda artystka w ciągu ostatniego roku zagrała ponad 80 koncertów! Chyba nikt w naszym kraju nie gra więcej w czasie pandemii…

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny