Courting z Liverpoolu i ich nowy album

Courting z Liverpoolu i ich nowy album

COURTING zdj. PIASS

Czteroosobowa alternatywno-rockowa grupy Courting z Liverpoolu przedstawia szczegóły swojego długo oczekiwanego debiutanckiego albumu „Guitar Music„, który ukaże się 23 września nakładem wytwórni Play It Again Sam.Z tej okazji grupa udostępniła teledysk do nowego singla zatytułowanego „Loaded„, który powstał po wydanym w zeszłym miesiącu, świetnie przyjętym przez krytyków utworze „Tennis„.

Frontman Sean Murphy-O’Neill mówi o nowym singlu: „W „Loaded” łączymy wiele idei dotyczących zmian i stagnacji. Utwór jest mocno inspirowany muzyką pop, szczególnie takimi artystami jak SOPHIE. Po prostu rzucamy wszystko na ścianę i próbujemy stworzyć coś zabawnego i niedorzecznego.”

Courting „Loaded

To nowe podejście do pisania piosenek jest kluczowe dla całego etosu nowej płyty, która została wyprodukowana przez dwukrotnie nominowanego do nagrody GRAMMY producenta Jamesa Dringa (Gorillaz, Jamie T, Sorry, Lana Del Rey, Blur, Loyle Carner). Murphy-O’Neill tak mówi o płycie: „Muzyka gitarowa to uświadomienie sobie, że tak naprawdę kochasz muzykę, której nienawidziłeś, gdy miałeś 13 lat. To wypełniacze do ust i tysiące funtów długu. To tęsknota za prozaicznymi rzeczami z dzieciństwa i opłakiwanie gwiazd, o których istnieniu wiedziałeś tylko pośmiertnie. To taniec z przyjaciółmi. To zakochiwanie się w rysunku, który zawsze jest online. To dotykanie palców u stóp w łóżku, serca wyryte na drzewach. To pływanie na świeżym powietrzu i słuchanie popowego dymu. To fajerwerki nad parkami rodzinnymi. Muzyka gitarowa jest przeciwieństwem naszych wczesnych wydawnictw, ponieważ jest bardzo emocjonalna. Historie opowiadane są czasem z perspektywy innych postaci, ale te piosenki są wypełnione prawdziwymi emocjami, a nie tym, co staramy się ukryć”.

Guitar Music” ukaże się 23 września nakładem Play It Again Sam i będzie dostępny na LP, CD, kasecie i w wersji cyfrowej. Dostępne są także ekskluzywne formaty bezpośrednio w sklepie Courting: LP z limitowanym kolorowym flexi dyskiem oraz ekskluzywne CD z dodatkowymi niepublikowanymi nagraniami.

Nowy album ukazuje się po wydaniu w 2021 r. debiutanckiej EP-ki „Grand National”. Dwa single z tego wydawnictwa znalazły się na playliście BBC Radio 6 Music (w tym na liście A), a także na wielu listach z podsumowujących rok, w tym NME 100, Dork Hype List 2022, Daily Star Ones To Watch 2021 & DIY Hello 2021 i wielu innych. Podczas gdy album jest kontynuacją EP-ki, nowy materiał jest wyraźnym krokiem zespołu w nowym kierunku, eksplorującym bardziej dynamiczne i ekspresyjne pisanie piosenek niż kiedykolwiek wcześniej.

Lista utworów „Guitar Music” :

1. Cosplay/Twin Cities
2. Tennis
3. Loaded
4. Famous
5. Crass (redux)
6. Jumper
7. Uncanny Valley Forever
8. PDA

Courting are:
Sean Murphy-O’Neill (Guitar/Vocals)
Sean Thomas (Drums/Vocals)
Josh Cope (Guitar)
Connor McCann (Bass)

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.