,,Człowiek-pies.” Teledysk z wilkołakami i nowy singiel zespołu Róża

fot. AdamDrzewiecki

Warszawski zespół Róża zaprezentował singiel „Człowiek-pies” zwiastujący debiutancki album „Bu!”, który ukaże się jesienią. W psychodelicznym teledysku członkowie zespołu wcielają się w licealistów-wilkołaków, którzy mszczą się na opresyjnej nauczycielce.

Róża zadebiutowała w kwietniu post-punkową piosenką „Oczy”.

Utwór zyskał rozgłos dzięki zdobyciu głównej nagrody w Konkursie Songwriterskim „Czekamy, czekamy” im. Roberta Brylewskiego. Tym razem w singlu „Człowiek-pies” zespół pokazuje syntezatorowe oblicze. W piosence słychać inspirację bogatymi aranżami Talking Heads i psychodelią Blur. Tekst miesza psią i ludzką perspektywą, opowiadając o niesymetrycznej relacji.

Wideoklip do „Człowieka-psa” to historia uczniów, których nauczycielka-alchemiczka próbuje przekształcić w psy.

Metamorfoza nie przebiega jednak zgodnie z planem. Licealiści przejmują kontrolę nad sytuacją i jako banda wilkołaków dokonują na znienawidzonej profesorce brutalnego aktu zemsty. Za reżyserię teledysku odpowiada Jakub Dylewski, współtwórca filmu „Ostatni pociąg do: Warszawy” zrealizowanego z łódzkim kolektywem artystycznym Dom Mody Limanka i autor klipu do przeboju Belli Ćwir „Drogie ciuchy”. W nauczycielkę wcieliła się Aleksandra Grabarz. Wideo zrealizowano w zabytkowej przestrzeni Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi.

Róża to trio w składzie Małgorzata Penkalla, Szymon Lechowicz i Kamil Hordyniec. Twórcy znani są z grup Enchanted Hunters, Sorja Morja i Wilga. Pierwszy wspólny utwór stworzyli na warsztatach muzycznych inspirowanych disco polo. W kwietniu 2021 r. zadebiutowali singlem „Oczy”. W październiku ukaże się pierwszy długogrający album Róży o tytule „Bu!”. Za dystrybucję płyty odpowiada Asfalt. Równolegle z premierą singla „Człowiek-pies” ruszył preorder albumu.

Róża w mediach:

Róża FB 

Róża IG

Róża YT

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.