Dan Brown odwiedził Polskę!

Dominika Janotta

Dan Brown – amerykański pisarz, autor bestsellerowych powieści sensacyjnych. Jeden z najpopularniejszych współczesnych pisarzy. Książki Browna budzą swoją zawartością liczne kontrowersje i stają się zjawiskiem społecznym.

Jest absolwentem Phillips Exeter Academy, ekskluzywnej szkoły średniej z internatem, gdzie jego ojciec był nauczycielem matematyki, potem ukończył Amherst College. Zanim rozpoczął karierę pisarską, zajmował się muzyką, wydał dwa nagrania, jednak nie zdobyły one popularności. Po porzuceniu muzyki uczył języka angielskiego w swojej byłej szkole, Phillips Exeter. Obecnie mieszka w Nowej Anglii.

W Polsce ukazały się powieści: Cyfrowa Twierdza, Anioły i Demony, Zwodniczy punkt, Kod Leonarda da Vinci, Zaginiony Symbol, Inferno oraz Początek.

Dan Brown spotkał się z czytelnikami w Warszawie i Krakowie, promując swoją najnowszą powieść Początek (premiera miała miejsce 3 paździenika 2017 r.).

Spotkanie w Warszawie odbyło się 24 października 2017 r. w Centrum Premier, Agora S.A. przy ulicy Czerskiej 8/10.

Dwa dni później (26.10.2017 r.) odbyło się spotkanie w Kinie Kijów.Centrum, które było częścią programu towarzyszącego Festiwalu Conrada. Spotkanie poprowadził Bartosz Węglarczyk. Na początku spotkania został zaprezentowany krótki film, w którym Dan Brown opowiadał o powstaniu najnowszej części cyklu z Robertem Langdonem Początek. Publiczność wysłuchała również wykładu autora, w którym mówił o roli i przyszłości religii w dzisiejszym świecie. W ostatniej części spotkania fani autora mogli zadawać pytania. Padały również podziękowania za inspirację, która pokazała im jaki kierunek chcą studiować.

O najnowszej powieści Początek:

Robert Langdon, profesor Uniwersytetu Harvarda, specjalista w dziedzinie ikonologii religijnej i symboli, przybywa do Muzeum Guggenheima w Bilbao, gdzie ma dojść do ujawnienia odkrycia, które „na zawsze zmieni oblicze nauki”. Gospodarzem wieczoru jest Edmond Kirsch, czterdziestoletni miliarder i futurysta, którego oszałamiające wynalazki i śmiałe przepowiednie zapewniły mu rozgłos na całym świecie. Kirsch, który dwadzieścia lat wcześniej był jednym z pierwszych studentów Langdona na Harvardzie, planuje ujawnić informację, która będzie stanowić odpowiedź na fundamentalne pytania dotyczące ludzkiej egzystencji.
Gdy Langdon i kilkuset innych gości w osłupieniu ogląda oryginalną prezentację, wieczór zmienia się w chaos, a cenne odkrycie Kirscha może przepaść na zawsze. Chcąc stawić czoła nieuchronnemu zagrożeniu, Langdon musi uciekać z Bilbao. Towarzyszy mu Ambra Vidal, elegancka dyrektorka muzeum, która pomagała Kirschowi zorganizować wydarzenie. Razem udają się do Barcelony i podejmują niebezpieczną misję odnalezienia kryptograficznego hasła, które stanowi klucz do sekretu Kirscha…

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.