DEAD CROSS POWRACA Z NOWYM KRĄŻKIEM

Dead Cross

Dead Cross, w składzie Mike Patton, Dave Lombardo, Justin Pearson i Michael Crain, powraca z nowym albumem „II”, który ukaże się 28 października pod szyldem Ipecac Recordings.

„Reign of Error” to pierwszy muzyczny zwiastun krążka, któremu towarzyszy oraz teledysk stworzony przez Displaced/Replaced

„’Reign of Error’ został zarejestrowany w studio prawie tak szybko jak został napisany i wierzę, że jest na to bardzo dobre wytłumaczenie,” dodaje Crain. „Nikomu wcześniej tego nie mówiłem, a już tym bardziej reszcie zespołu czy Rossowi, ale szczerze odczuwałem silną obecność w studiu tamtego dnia. Te riffy wyleciały ze mnie, a kiedy Dave usiadł przy swoim zestawie, to czułem, jakbyśmy grali ten utwór tysiące razy wcześniej. Bam! Nie próbuję też malować mrocznej czy fantastycznej historii. Po tym jak uciekłem przed śmiercią i wciąż dochodziłem do siebie po leczeniu raka, byłem niesamowicie wrażliwy na energię i drugą stronę. Był tam ktoś inny, życzliwy i inspirujący. Wierzę, że był to stary członek zespołu Dave’a i przyjaciel Jeff. Myślę, że chciał po prostu ponownie zagrać ze swoim przyjacielem i być może zrobił to poprzez mnie. Czy ludzie w to wierzą czy nie, naprawdę mnie to nie obchodzi. Jestem po prostu wdzięczny, że tego doświadczyłem”.

Krążek „II” jest momentami politycznie naładowaną kolekcją utworów, mającą swoje korzenie w przyjaźni. Tworzony w momencie, w którym Crain otrzymał niespodziewaną diagnozę raka.

„Brak mi słów, aby opisywać jak wiele ten album dla mnie znaczy. Zrodzony z bólu i niepewności”, wyjaśnia Crain. „Powolny, ekscytująco bolesny i przyprawiający o mdłości powrót do zdrowia po leczeniu raka był katalizatorem dla każdego riffu i nuty na tym albumie. Jednak moja wola życia i bycia z moimi braćmi Justinem, Dave’m, Mike’m i współproducentem Rossem Robinsonem, sprawiła, że wstałem z łóżka i codziennie biegłem do studia”.

Kiedy Dead Cross wydali swój debiut zatytułowany po prostu „Dead Cross” latem 2017 r., Mike Patton w rozmowie z Rolling Stone powiedział „Nie jestem już jakimś młodym twardzielem, który próbuje coś udowodnić światu. Dla mnie stworzenie tej płyty było całkowicie muzyczną przygodą”. Wizualnie i dźwiękowo, Dead Cross to warcząca bestia składająca się z najbardziej eksperymentalnych i ośmielających się powiedzieć, hardcorowych muzyków: Dave’a Lombardo (perkusja), Michael a Craina (gitara), Justina Pearsona (bas) i wspomnianego Pattona (wokal), ale w swej istocie jest to grupa przyjaciół dobrze się bawiących, oddających hołd muzyce, którą kochają i zapraszających fanów na niezłą przejażdżkę. To właśnie ta przyjaźń sprawiła, że członkowie zespołu ponownie zebrali się razem i dali nam „II”, ich nowe wydawnictwo.

 

Lista utworów „II”:

1.Love Without Love
2.Animal Espionage
3.Heart Reformer
4.Strong and Wrong
5.Ants and Dragons
6.Nightclub Canary
7.Christian Missile Crisis
8.Reign of Error
9.Imposter Syndrome

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.