Dziś premiera nowego albumu Leskiego o symbolicznym tytule „Supersam”

Wydawnictwo zapowiedziały trzy single – „Nie chcę zmieniać nic”„Supersam” oraz „Chiny”które pokazały, że artysta wraca do muzycznych korzeni, zostawiając jednocześnie miejsce na eksperymenty. Leski opisuje w tekstach codzienność pokazując, że czasem w najbardziej zwyczajnych sytuacjach (np. podczas zakupów w sklepie) mogą rodzić się najgłębsze refleksje.

SUPERSAM to intymny i szczery album, który jest efektem pandemicznych doświadczeń i przymusowej izolacji. Leski cały album stworzył w swoim domowym studio. Jest on nie tylko autorem tekstów i warstwy muzycznej, ale odpowiada również w całości za jego produkcję. Roi się w nim od charakterystycznych dla niego neo-folkowych dźwięków, połączonych z elektronicznymi beatami i synthpopowymi melodiami.

Na uwagę zasługuje fakt, że żaden z tekstów utworów nie powstał na tzw. papierze. Słowa pojawiały się dopiero przed mikrofonem, trochę jak we freestyle’u, tak aby zachować charakter języka mówionego i jego żywą naturę.

“Supersam” to trzeci album studyjny Leskiego. W 2015 roku miała miejsce premiera debiutanckiego albumu „Splot”, z którego pochodzą takie utwory jak „Lepiej wcale” czy „Bliżej”, a trzy lata później, tj. w 2018 r. kolejnego albumu „Miłość. Strona B”.

POSŁUCHAJ PŁYTY „SUPERSAM”

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.