Eyelids – Zespół przy którym nie można przejść obojętnie!

Eyelids to duet, którego dźwięki wywodzą się z electropopu, jednak nie boją się eksperymentować i wykorzystują elementy pochodzące z różnych gatunków muzycznych. Daga i Tom swoją twórczość opierają głównie na uczuciach, kwestie techniczne są dla nich na drugim planie. Właśnie dlatego zadebiutowali tworząc materiał nagrany całkowicie domowymi sposobami, w mieszkaniu na 18-tym piętrze jednego z katowickich wieżowców. Latem 2018 roku zespół odbył pierwszą trasę koncertową promującą debiutancki album „Synesthetic”. Eyelids w swoim dorobku posiadają dwanaście autorskich utworów oraz siedem profesjonalnych wideoklipów stworzonych przez ekipę filmową HOLE Films. O zespole można było usłyszeć między innymi w Radio Katowice, Radio Kraków, Polskim Radio Trójka, ChilliZET, Off Radio Kraków, TVP Katowice, a także przeczytać artykuł na portalach Outrave i Wyspa.fm oraz w magazynie Ultramaryna. 

Aktualnie zespół jest częścią projektu wytwórni Kayax „My Name Is New”, gdzie debiutuje z piosenką „Bloodflower”. W listopadzie 2018 duet wygrał pierwszy półfinał konkursu „Start NaGranie” organizowanym przez Polskie Radio Trójka.

Debiutancki album „Synesthetic”, którego premiera odbyła się 28 września 2018 r. to zbiór 12-stu autorskich utworów. Anglojęzyczny album, utrzymany w klimatach alternatywnego popu przesiąkniętego elektronicznym brzmieniem, to zbiór doświadczeń życiowych i przemyśleń na temat młodości, dojrzewania, ludzkiej psychiki, a także ogromu emocji, które przynosi codzienność. Muzyka stworzona przez Toma odzwierciedla spojrzenie na świat, jako na coś co odkrywamy każdego dnia. Teksty pisane przez nich wspólnie to opowieść a zarazem podróż w najgłębsze i najbardziej intymne myśli młodych artystów. Miksem i masteringiem materiału zajął się Martin Pawlukiewicz, a przy stronie wokalnej pomagała Anna Pieszka. W dzień premiery albumu „Synesthetic” singiel „To the Feelings” został opublikowany na redakcyjnej playliście serwisu Spotify „Alternatywna Polska”, następnie na „New Music Friday Polska” oraz „Alternatywni”, wraz z piosenką „Bloodflower”. Utwory z albumu gościły także na antenach Radia Trójka, ChilliZET, Radia Kraków / Off Kraków i w telewizji TVP Katowice. 


Sami Artyści o swojej twórczości:

„Tworzenie odrywa nas od codzienności, stając się tym samym sensem życia i niekończącą się refleksją, niemniej to właśnie ów codzienność, od której uciekamy, stanowi dla nas główne źródło inspiracji; bliskie nam jest wszystko, co ludzkie i nie boimy się oddawać filozoficznym dywagacjom. Naszą misją jest pokazanie ludziom, że każdy ma wpływ na to, jak przeżyje swoje życie i to właśnie nietuzinkowe przedsięwzięcia sprawiają, że staje się ono niezwykłe. Dla nas ów nietuzinkowym przedsięwzięciem jest tworzenie muzyki, które odmieniło nasze życie, a przez niekonwencjonalne podejście chcieliśmy pokazać, że jeżeli bardzo czegoś pragniesz – wszystko jest możliwe. Poza tym, że chcielibyśmy dzielić się naszą muzyczną twórczością z ludźmi, to dodatkowo pragniemy przedstawić nasz sposób odbierania sztuki i naszą niezłomną wiarę w to, co się robi. Chcemy rozsiewać pozytywną energię i jej moc rzutującą na dążenie do realizacji swoich marzeń.”

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny