FEVER RAY prezentuje kolejny zwiastun nowego krążka!!!

„Radical Romantics” Fever Ray, który ukaże się 10 marca nakładem Mute, jest jednym z najbardziej oczekiwanych albumów 2023 r. 25 stycznia artystka zaprezentowała trzeci zwiastun muzyczny „Kandy”, po „What They Call Us” i „Carbon Dioxide”.


Piosenka została wyprodukowana i napisana przez Karin Dreijer z Fever Ray oraz  jej/jego brata i kolegę z The Knife, Olofa Dreijera.  Jest to jeden z czterech utworów „Radical Romantics”, których współproducentem i współautorem jest Olof, co oznacza, że rodzeństwo po raz pierwszy od ośmiu lat wspólnie produkuje i pisze muzykę.

„Starałem się dostroić jak najbardziej do wibracji Fever Ray i próbowałem wielu różnych stylów, czy też ubrań, jak to zwykle robię w różnych propozycjach produkcji muzycznej. Ale w końcu wyciągnęliśmy ten sam syntezator, SH101, użyty do utworu The Knife, 'The Captain,’ i to po prostu zadziałało!”

– mówi Olof. 

Towarzyszący klip, wyreżyserowany przez długoletniego współpracownika Martina Falcka, ponownie łączy Karin i Olofa na scenie w hołdzie dla kultowego już teledysku do „Pass This On” The Knife w reżyserii Johana Rencka.

Dreijer po raz pierwszy rozpoczął/a pracę nad „Radical Romantics” jesienią 2019 r. w sztokholmskich studiach zbudowanych z bratem i kolegą z The Knife, Olofem Dreijerem.  W połowie 2020 r. Olof dołączył do Karin współprodukując i współtworząc otwierający album utwór „What They Call Us”, wydany w zeszłym miesiącu. Piosenki na „Radical Romantic to pierwszy od ośmiu lat wspólnie wyprodukowany i skomponowany materiał rodzeństwa. Inni współproducenci i wykonawcy to między innymi duet Trent Reznor i Atticus Rossa (Nine Inch Nails), portugalski DJ i producent Nídia, Johannes Berglund, Peder Mannerfelt i Pär Grindvik z techno-tanecznego projektu Aasthma oraz wspomniany wcześniej eksperymentalny artysta i producent Vessel. Wieloletni współpracownik, Martin Falck, dołącza do Dreijer w tworzeniu wszechogarniającego wizualnego świata radykalnych romantyków z czasów Fever Ray.


Romantyczna miłość: oklepany temat piosenek popowych, gwiazda całego gatunku filmów i podzbioru reality show, główne zmartwienie filozofów i bajkopisarzy na przestrzeni wieków. Toczą się o nią wojny, zajmują się nią wszystkie religie. Jest w codziennej tkance naszego życia, bez względu na to, czy patrzymy z rozrzewnieniem na rozkwitający związek, czy układamy sobie życie przez lata wzrostu i zmian, czy też idziemy w ogień, opłakujemy przeszłość, czy też mamy nadzieję, że ktoś wypełni nasze puste łóżka. To wszystko Dreijer chce zbadać na „Radical Romantics”.

W marcu artystka/a wyrusza w trasę koncertową i wystąpi 30 marca w Warszawie w ramach World Wide Warsaw Festival.


Lista utworów „Radical Romantics:

1. What They Call Us

2. Shiver

3 New Utensils

4. Kandy

5. Even It Out

6. Looking for a Ghost

7. Carbon Dioxide

8. North

9. Tapping Fingers

10. Bottom of the Ocean

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.