Fonoplastykon. LIVE Session : NANGA

Fot. Andrzej Olszanowski

NANGA  zadebiutowała w zeszłym roku płytą ,, Cisza w bloku”.

Od tego czasu w sieci pojawiły się klipy min. mroczny profet  przedstawiający wizję przyszłości.  Zespół zagrał również w Studio Radia Łódź,  Ten koncert jest według mnie świetną wizytówką, która zachęca do wysłuchania koncertu na żywo.  Ostatnio zespół  supportuje  pożegnalną trasę Leo Che . Nie jest to  przypadkowe połączenie, ponieważ 2/3 składu :  Maciej Dzierżanowski (bity, klawisze, sampler) oraz Filip Różański (klawisze, sampler) są  związani z zespołami Lao Che i Jazzombie.  Głosem  Nangi jest Magda Dubrowska, jej teksty i wokal sprawiają, że refleksje nad rzeczywistością pojawiają się nieuchronnie.

Gościnnie w nagraniach albumu udział wzięli m. in.: Karol Gola (LAO CHE, ex-Pink Freud), Barbara Wrońska oraz Michał Sobolewski (Fisz Emade, Kim Nowak).

Fonoplastykon. LIVE Session

9 listopada  pojawiły się 2 utwory w wersji Live.  ,,To nic” z gościnnym udziałem Barbary  Wrońskiej oraz ,,Parawianizm”. Fotoplastykon to studio, którego właścicielem jest   Marcin Bors – multiinstrumentalista, producent muzyczny, kompozytor, aranżer, właściciel oficyny wydawniczej Saints Of Suburbia. Współpracował min. z HEY, Myslovitz, Marylą Rodowicz,  ale też z młodszymi stażem artystycznym twórcami jak;  Muchy, Krzysztof Zalewski, Kasia Lins.

 

 

Najbliższe koncerty :

Kraków – 26.11.2021, Klub Studio https://facebook.com/events/s/synestezje-spiety-x-nanga/1767372076781673/

 Gdańsk – 4.12.2021, klub Żak https://facebook.com/events/s/koncert-nanga-klub-zak4122021/419341859789310/

 

Nanga w mediach:                                          

Facebook

Instagram

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.