Formacja PLASTIC na Canadian Music Week 2020

Formacja PLASTIC – założona przez Agnieszkę Burcan i Pawła Radziszewskiego – weźmie udział w przyszłorocznej edycji Canadian Music Week. Spośród 90 nadesłanych zgłoszeń do programu „Spotlight On Poland” zaproszenia do Kanady otrzymało dziesięć zespołów z Polski. Od 37 lat w maju Toronto zamienia się w tętniące muzyką miasto, które gromadzi najbardziej obiecujących artystów. Duet Plastic zaprezentuje nowy materiał z czwartej płyty, która ukaże się na początku 2020 roku. Zapowiadają ją dwa single: U Gonna Love It oraz OUT OF CONTROL.  

Tegoroczny nabór na Canadian Music Week w programie „Spotlight On Poland” okazał się szczęśliwy dla dziecięciu zespołów z Polski, w tym dla formacji PLASTIC, która zaprezentuje w maju w Toronto swój najnowszy album. Już od 37 lat w kanadyjskim mieście jest organizowane jedno z bardziej prestiżowych na świecie wydarzeń poświęconych rynkowi muzycznemu. Przez siedem dni w Toronto odbywa się szereg koncertów, konferencji poświęconych branży muzycznej.

Bardzo się cieszymy, że organizatorzy Canadian Music Week zwrócili uwagę na naszą twórczość. Jest to dla nas duże wyróżnienie i szansa na zaprezentowanie nowego materiału międzynarodowej publiczności. – mówi Paweł Radziszewski.          

PLASTIC jako duet producencki od lat konsekwentnie tworzy własny muzyczny przekaz. Do tej pory ukazały się trzy płyty: debiutancki Plastic z 2006 roku – nominowany do Fryderyków w dwóch kategoriach „Muzyka klubowa” i „Nowa Twarz Fonografii”, trzy lata później ukazał się album P.O.P., z gościnnym udziałem ekscentrycznego klawiszowca Eddiego Stevensa, trzeci album – Living In The World z 2013 roku to płyta różnorodna, stworzona z dużym rozmachem stylistycznym: od tanecznych, elektronicznych, klubowych korzeni, przez inspiracje muzyką filmową po rockabilly i electrocountry.

W Canadian Music Week 2020 z Polski wezmą udział: BOKKA, EABS, Francis Tuan, Lanberry, Lua Preta, Marta Zalewska, Nanook of the North, Sutari, Wowakin Trio i PLASTIC.

Obecnie trwa trasa koncertowa duetu PLASTIC – OUT OF CONTROL TOUR, na której zespół prezentuje część zupełnie nowego materiału, który wkrótce ukaże się na czwartym albumie.  W najbliższym czasie PLASTIC można usłyszeć na żywo w:

28.11 – WARSZAWA – CHMURY   
7.12 – OLSZTYN – LAS
8.12 – GDAŃSK – BUNKIER   
13.12 – POZNAŃ – PAN GAR

Leave A Reply

Your email address will not be published.