„Gaj” na nowo – Grechuta w interpretacji Karoliny Leszko i Pawła Piątka

Znana z brawurowych wykonów, chociażby u boku Michaela Bublé, wokalistka Karolina oraz kompozytor, aranżer i producent Paweł Piątek połączyli swe artystyczne siły by przygotować album z nowymi wersjami, nie do końca oczywistych, utworów Marka Grechuty. Album „Ścieżki przedeptane” promuje singiel „Gaj”.

Karolina Leszko to wokalistka, która dała się poznać szerszej publiczności w telewizyjnych show typu The Voice of Poland czy Must Be The Music, festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu czy barwnym występie u boku wybitnego Michela Bublé. Artystka, oprócz swojego autorskiego repertuaru, lubi interpretować na swój sposób twórczość innych. Wraz z Pawłem Piątkiem przygotowali album z piosenkami Marka Grechuty. Dobór utworów był niejednoznaczny, ponieważ znalazły się wielkie przeboje mistrza,  takie jak „Niepewność”, czy „Dni, których nie znamy”, ale także te mniej  znane– jak np. „Nie dotykaj dzikich róż. To wszystko w towarzystwie muzyków Państwa filharmonii pod dyrekcją Ariela Ludwiczaka.

Pierwszym singlem promującym album „Ścieżki przedeptane” jest dobrze znany „Gaj”, pierwotnie zaśpiewany przez Grechutę wraz z Marylą Rodowicz. Interpretacja tej piosenki, w wykonaniu Leszko i Piątka zaskakuje i zachwyca. Do utworu powstał lyric video, który jest już dostępny na kanale YT Karoliny. Można go też słuchać na wszystkich platformach streamingowych. W odstępie paru tygodni planowane są kolejne single a całość zwieńczy premiera całego albumu – zarówno na streamingach jak i w wersji fizycznej.

https://www.facebook.com/leszkokarolina/ 

https://www.instagram.com/karolinaleszko 

www.karolinaleszko.com

 

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.