Grudzień 2022 w Cinemax i Cinemax2 – zapowiedzi

W grudniowej ramówce w kanałach Cinemax i Cinemax2 znajdziecie wiele ciekawych pozycji z różnych stron świata. W kolejnych tygodniach polecamy:

 • Strzaskane klawisze (Broken Keys) – pianista, który marzy o karierze w Europie, mieszka w targanym wojną miasteczku na Bliskim Wschodzie. Mężczyzna musi sprzedać swoje pianino, aby zdobyć pieniądze na sfinansowanie ucieczki. Niestety jego instrument zostaje zepsuty (premiera 3 grudnia, Cinemax2)
 • Benedetta (Benedetta) – pod koniec XVII wieku, podczas zarazy, Benedetta Carlini wstępuje do klasztoru. Dziewczyna, która od najmłodszych lat ma zdolność czynienia cudów, natychmiast i doniośle zmienia życie swojej społeczności (premiera 4 grudnia, Cinemax)
 • Rehana (Rehana) – matka, wdowa i nauczycielka w szkole medycznej walczy o zachowanie harmonii między pracą a rodziną. Pewnego dnia kobieta nagle znajduje się w trudnej sytuacji po tym, jak jest świadkiem napaści seksualnej, w której zna zarówno ofiarę, jak i sprawcę (premiera 4 grudnia, Cinemax2)
 • U mnie wszystko w porządku (Life Suits Me Well) – Fouad jest jedynym pracownikiem lokalnej poczty w małym miasteczku na północy Maroka. Zawsze wesoły i zabawny, jest dobrym duchem społeczności. Pewnego dnia jednak u mężczyzny zostaje zdiagnozowana choroba neurologiczna (premiera 5 grudnia, Cinemax)
 • Dystopia (Dogworld (Aka. Mondocane)) – w niedalekiej przyszłości Taranto staje się miastem duchów, do którego nikt nie ma odwagi wejść. Najbiedniejsi walczą o przetrwanie, podczas gdy gangi rywalizują o terytorium. Dwaj osieroceni trzynastolatkowie marzą o dołączeniu do jednego z nich (premiera 7 grudnia, Cinemax)

 • Legionista (The Legionnaire (Aka. Il Legionario)) – kiedy jednostka Daniela otrzymuje zadanie oczyszczenia budynku pełnego imigrantów, młody oficer o afrykańskich korzeniach musi zmierzyć się z trudnym wyzwaniem. Nagroda na MFF w Locarno (premiera 10 grudnia, Cinemax2)
 • Błogosławieństwo (Benediction) – film opowiada o burzliwym życiu poety Siegfrieda Sassoona. Pisarz i żołnierz przetrwał koszmar walki podczas I wojny światowej. Mimo że został odznaczony za odwagę, stał się głośnym krytykiem kontynuacji działań na froncie. Nagroda na MFF w Dublinie (premiera 11 grudnia, Cinemax)
 • Żegnaj, panie Haffmann (Adieu Monsieur Haffmann (Aka. Farawell Mr Haffmann)) – Paryż, rok 1941. François Mercier pracuje dla pana Haffmanna, utalentowanego żydowskiego jubilera. Pod okupacją niemiecką pracodawca i pracownik zmuszeni są do zawarcia układu, który w kolejnych miesiącach na zawsze odmieni ich życie (premiera 11 grudnia, Cinemax2)

 • Kobieta (Una Femmina – The Code Of Silence (Aka Una Femmina)) – Rosa jest młodą buntowniczką, która mieszka z krewnymi matki w wiosce na południu Włoch. Śmierć matki rzuca cień na jej życie. Dziewczyna pragnie zrozumieć swoją przeszłość i odkrywa prawa rządzące światem mafii (premiera 17 grudnia, Cinemax2)
 • Dżokej (Jockey) – z pomocą nowego konia i zaufanej trenerki, starzejący się dżokej przygotowuje się do nadchodzących mistrzostw, które mogą być ostatnimi w jego karierze. Sytuacja komplikuje się, kiedy pojawia się młody jeździec, który twierdzi, że jest jego synem (premiera 18 grudnia, Cinemax)
 • W salonie Hudy (Huda’s Salon) – Reem, młoda matka, która jest żoną zazdrosnego mężczyzny, udaje się do salonu fryzjerskiego Hudy w Betlejem. Jednak ta zwyczajna wizyta wymyka się spod kontroli, gdy Huda, postawiwszy Reem w haniebnej sytuacji, zaczyna ją szantażować (premiera 18 grudnia, Cinemax2)

 • Chiara (A Chiara) – 15-letnia Chiara prowadzi śledztwo w sprawie zniknięcia ojca. Gdy zbliża się do prawdy o swoim tajemniczo zaginionym ojcu – i gangach przestępczych, które kontrolują jej region – musi zdecydować, jakiej przyszłości chce dla siebie. Nagroda na MFF w Cannes (premiera 24 grudnia, Cinemax2)
 • Święty duch (The Sacred Spirit) – umiera szef stowarzyszenia miłośników ufologii, a jego śmierć szczególnie mocno dotyka jednego z członków organizacji. Mężczyźni razem prowadzili tajny projekt dotyczący zmiany ludzkiego przeznaczenia. Nagroda na MFF w Locarno (premiera 25 grudnia, Cinemax2)
 • Cry Macho (Cry Macho) – Mike Milo był kiedyś wielką gwiazdą rodeo. Na prośbę byłego szefa jedzie do Meksyku, żeby sprowadzić do domu jego syna. Clint Eastwood nie tylko za kamerą, ale także w roli głównej (premiera 25 grudnia, Cinemax)

 • Niewiniątka (The Innocents (Aka. De Uskyldige)) – czworo dzieci zaprzyjaźnia się podczas letnich wakacji i odkrywa, że ma ukryte moce. Ich z pozoru niewinna gra przybiera mroczny obrót i zaczynają się dziać dziwne rzeczy (premiera 31 grudnia, Cinemax2)

 

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.