HAPPYSAD: XX-lecie zespołu i wiosenna trasa po Polsce!

Przełom 2021 i 2022 roku to w obozie zespołu Happysad seria wyjątkowych wydarzeń związanych z obchodami dwudziestolecia działalności. Tak – 20-lecia! Niedawno ukazało się jubileuszowe dwupłytowe wydawnictwo „Odrzutowce i kowery”, jesienią wyszła książka Żanety Gotowalskiej „Zanim Pójdę. Długa droga zespołu Happysad” wydana przez Agora SA, a w tym samym czasie zespół wyruszył w trasę promująca album, świętując podczas koncertów dwie dekady obecności na polskiej scenie muzycznej.

XX-lecie zespołu Happysad

Wszystko rozpoczęło się w 2004 roku, wraz z wydaniem ich debiutanckiego albumu pt. ,,Wszystko jedno”. Co ciekawe, płyta została nagrana już w listopadzie 2003, jednak dopiero latem 2004 roku płyta została zmiksowana i wydana. Piosenka „Zanim pójdę” była grana w wielu rockowych rozgłośniach radiowych, osiągając wysokie miejsca na polskich listach przebojów. Do dzisiaj gra ona w wielu sercach.

Zespół składa się z sześciu osób. Kuba Kawalec jest wokalistą i gra na gitarze. Na gitarze gra również Łukasz Cegliński. Artur Telka gra na basie, a Jarek Dubiński na perkusji. Maciej Ramisz gra na klawiszach i wokalnie wspiera zespół, a Michał Bąk odpowiada za saksofon, klawisze i wokal.

Na albumie ,,Odrzutowce i Kowery”, który został wydany w ramach celebracji XX-lecia zespołu, znalazły się nie tylko wcześniej nieopublikowane utwory, ale również odświeżone wersje starych utworów, takich jak: ,,Nie będziem płakać” czy ,,Mów mi dobrze”.

Trasa Happysad z okazji XX-lecia – jakie miasta odwiedzi zespół?

Przed każdym koncertem wystąpi support. Zespół odwiedzi osiem miast, zaczynając od Wrocławia, kończąc na Czersku. Pierwszy koncert już za nami, następny odbędzie się za niecałe dwa tygodnie.

19.02 – Wrocław + Zagi

04.03 – Kielce + Kathia

05.03 – Warszawa + Kathia

18.03 – Gdynia + Zagi

19.03 – Bydgoszcz + Zagi

25.03 – Rzeszów + Sad Smiles

26.03 – Kraków + Jakub Skorupa

30.04 – Czersk + Zagi

Link do biletów

Na oficjalnej stronie zespołu znajdziecie odnośniki do biletów na konkretne koncerty z trasy:

https://happysad.art.pl/#concerts

To jak, pojawicie się na trasie i zatańczycie z zespołem ,,ile godzin i lat”?

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.