Henryk Miśkiewicz FULL DRIVE 3

Henryk Miśkiewicz FULL DRIVE 3 feat. Michael PATCHES Stewart

Wszechstronnie utalentowany muzyk. Tak tylko mogę zacząć pisać o Henryku Miśkiewiczu i jego występie w klubie A’PROPOS w Wałbrzychu. Henryk Miśkiewicz to jeden z najbardziej docenionych polskich muzyków jazzowych. Z muzyką Pana Henryka spotkałem się w 1994 roku, jako młody chłopak, gdy poszukiwałem swojego nurtu muzycznego. Tego właśnie roku, nie wiem czy mnie pamięć nie myli, wyszły 3 albumy, dzięki którym mogłem zapoznać się z naszym rodzimym jazzem.


Słuchając saksofonu Henryka zakochać się można w każdym kolejnym, pojedynczym dźwięku. Na koncertach potrafi ukołysać, ukoić aksamitnymi dźwiękami, jednocześnie podnosząc temperaturę do stanu wrzenia. Ta subtelność, delikatność i czasem melancholia otaczająca publiczność, nadała nieziemską atmosferę w klubie, nie byle jakim klubie!

Publiczność popijając czerwone wino, przy zapalonych świecach została w początkowej fazie wprowadzona w nastrój romantyczny. Siedząc wśród publiczności miałem wrażenie, że jestem na sali zupełnie sam, jakby Henryk grał tylko dla mnie.

Dla mnie Henryk Miśkiewicz jest prawdziwą gwiazdą, uosobieniem spokoju i opanowania, osobowością sceniczną, która przykuwa uwagę słuchacza i widza swoim profesjonalizmem, muzykalnością, wspaniałym kontaktem z publicznością!

„Full Drive” to projekt, w którym zapraszane są gwiazdy do współpracy, osobistości wyjątkowe i wybrane z pełnym zamysłem na osiągnięcie zamierzonych celów, uzyskania najwspanialszego materiału muzycznego, jakim może się pochwalić niewielu muzyków, a Henryk jest doceniany nie tylko w Polsce.

Na najnowszej płycie, oraz na koncercie, możemy posłuchać Michaela PATCHES’A Stewarta.
W duecie z Henrykiem wykonali mistrzowski koncert, o którym można bardzo wiele dobrego napisać.

Muzyka zespołu wymyka się wszelkim klasyfikacjom. Nie da się jej zdefiniować tylko w danych proporcjach, dla mnie jest osadzona w tradycji jazzowej z elementami bluesa, swingu
i rytmów funky o hard-bop i fusion. Huragan dźwięków, emocji i przede wszystkim profesjonalizm połączony z pasją!

Tego trzeba posłuchać osobiście!

Polecam!
http://katalogartystyczny.pl/nowosci-portalowe/szczegoly/miskiewicz-henryk

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.