INNER RIVAL / dziś premiera debiutanckiej płyty

„Until I’m Done” to drugi singel promujący debiutancką grupę warszawskiej grupy Inner Rival zatytułowaną „Inner Rival”. Krążek ukazał się dzisiaj.

INNER RIVAL powstał w maju 2017 roku w Warszawie z inicjatywy Filipa Zielińskiego (Ex-Dianoya) oraz Janka Niedzielskiego (Ex-Dianoya).  Pomysł na powstanie projektu grającego rockową muzykę w akustycznym wydaniu powstał jednak znacznie wcześniej, zaraz po europejskiej trasie Dianoyi z zespołem Riverside w 2013 roku. Do nagrania debiutanckiej płyty INNER RIVAL zatytułowanej „Inner Rival”, muzycy zaprosili wieloletniego przyjaciela, perkusistę Adama Łukaszka na co dzień grającego w zespole Votum. Po ponad rocznej pracy nad materiałem muzycy postanowili zarejestrować materiał w Studiu Serakos pod okiem Roberta i Magdy Srzednickich oraz Pawła Janosa Grabowskiego z JNS Studio. Muzyka którą tworzy INNER RIVAL to rock podszyty duchem lat 90-tych. W brzmieniu zespołu słychać inspiracje takimi zespołami jak Alice In Chains, Red Hot Chili Peppers, A Perfect Circle, Pearl Jam, Screaming Trees czy Blind Melon. Debiutancki album zawiera dziesięć kompozycji o zróżnicowanej ale spójnej stylistyce. 

16 marca Inner Rival wystąpi na koncercie promującym płytę „Inner Rival”, który odbędzie się w warszawskim klubie Potok: Drugi Dom Ludzi Rocka. Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/399808000592006/ 

Klip „Until I’m Done”:

Leave A Reply

Your email address will not be published.