Jakub Skorupa – ,,Wypowiedzenie z korpo”

Jeśli kończyć z korpo, to z artyzmem.  ,,Wypowiedzenie z korpo napisałem wierszem” usłyszymy w najnowszym ( drugim)  singlu Jakuba Skorupy.

Jakub płynie z  powietrzem a jego muzyka niesie bardzo dużo. Spokoju. Dystansu. Rozliczenia z przeszłością.  Szczere teksty i precyzyjnie skomponowane melodie.  Jest oszczędnie i jednocześnie wielobarwnie.  Utwór rozwija się, zaskakuje, a sposób frazowania  na granicy recytacji wprowadza w rytm kołysania pociągu.  Trasa Katowice – Warszawa  a potem  w dalszy świat.

 długo bałem się ciemności

ale ciemność to ja

kiedy otwieram oczy

nie mam się czego  bać

Pierwszy singiel: ,, Pociągi towarowe”  wyjechał ze stacji debiut i zaskoczył słuchaczy.   ,, Jest tyle pięknych miejsc żeby się schować” a historie opowiedziane przez Jakuba dają nadzieje, żeby ,,zacząć od nowa”.  Ilość wyświetleń potwierdza, że potrzebujemy takiej muzyki.  W końcu ,, życie jest słodkie i gorzkie i kwaśne”. 

Kilka słów o 

Jakub Skorupa to pochodzący ze Śląska wokalista, gitarzysta i autor tekstów – z  zamiłowaniem do łączenia gatunków muzycznych i doświadczeń życiowych. Nalewał piwo na  biesiadach górniczych, handlował samochodami, produkował filmy korporacyjne, a w międzyczasie napisał sztukę teatralną  ,, Życie męczy”. Jak mówi, obserwuje rzeczywistość  i opowiada o tym, co widzi i czuje.

Jakub Skorupa w mediach :

IG: https://www.instagram.com/jakubskorupaa

FB: https://www.facebook.com/jakubskorupaaa

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.