JULIA MARCELL [koncert]

[pop / alternatywa]

www | facebook | twitter | instagram | soundcloud

Julia Marcell – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, multi-instrumentalistka. Zaczęło być o niej głośno w 2007 roku, kiedy z pomocą internautów zebrała fundusze na wydanie swojego pierwszego albumu „It Might Like You”. W październiku 2011 roku ukazał się jej drugi album „June”, z którego pochodzi m.in singiel „Matrioszka”

Wydawnictwa te zostały docenione przez publiczność, dziennikarzy oraz ludzi związanych z kulturą, nie tylko w Polsce – ukazały się również w  Niemczech, Austrii i Szwajcarii. W październiku 2014 ukazała się trzecia płyta pt. „Sentiments” – najbardziej osobista z dotychczasowych wydawnictw, promowana teledyskiem do utworu „Manners”

Laureatka Paszportu Polityki 2012 w kategorii Muzyka Popularna, Fryderyka 2012 w kategorii Muzyka Alternatywna, jak również nagrody Im. Grzegorza Ciechowskiego 2011, przyznawanej przez miasto Toruń, dla najciekawszej młodej polskiej artystki.

Obok własnych piosenek, Julia pisze również muzykę do filmu i teatru, mając na koncie m.in. ścieżkę dźwiękową do obrazu „Jak całkowicie  zniknąć” Przemysława Wojcieszka, oraz sztuk teatralnych „Kamienne niebo zamiast gwiazd” oraz „Kronos” w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego.

Julia i jej zespół koncertują na całym świecie. Odwiedzili między innymi Niemcy, Holandię, Wielką Brytanię, Finlandię, Portugalię, Japonię i Stany Zjednoczone. Wystąpili również na wielu festiwalach – SXSW,  Eurosonic Festival, Reeperbahn Festival, CO-POP, Open’er Festival,  Męskie Granie i wielu innych.

Zespół:
Julia Marcell – śpiew, piano, sampler
Mandy Ping-Pong – altówka, śpiew
Sebastian Schmidt / Thomas Fietz – perkusja
Thomsen Slowey Merkel – bas

 

facebook-event1

Data

8 Listopada 2015

Godzina

18:00

Miejsce

Sala Teatralna ŚOK
Rynek 43

Bilety

info wkrótce

Organizator

Świdnicki Ośrodek Kultury

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.