Wybieram Kulture
Najnowsze wieści o polskiej muzyce!

JULIA MARCELL [koncert]

[pop / alternatywa]

www | facebook | twitter | instagram | soundcloud

Julia Marcell – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, multi-instrumentalistka. Zaczęło być o niej głośno w 2007 roku, kiedy z pomocą internautów zebrała fundusze na wydanie swojego pierwszego albumu „It Might Like You”. W październiku 2011 roku ukazał się jej drugi album „June”, z którego pochodzi m.in singiel „Matrioszka”

Wydawnictwa te zostały docenione przez publiczność, dziennikarzy oraz ludzi związanych z kulturą, nie tylko w Polsce – ukazały się również w  Niemczech, Austrii i Szwajcarii. W październiku 2014 ukazała się trzecia płyta pt. „Sentiments” – najbardziej osobista z dotychczasowych wydawnictw, promowana teledyskiem do utworu „Manners”

Laureatka Paszportu Polityki 2012 w kategorii Muzyka Popularna, Fryderyka 2012 w kategorii Muzyka Alternatywna, jak również nagrody Im. Grzegorza Ciechowskiego 2011, przyznawanej przez miasto Toruń, dla najciekawszej młodej polskiej artystki.

Obok własnych piosenek, Julia pisze również muzykę do filmu i teatru, mając na koncie m.in. ścieżkę dźwiękową do obrazu „Jak całkowicie  zniknąć” Przemysława Wojcieszka, oraz sztuk teatralnych „Kamienne niebo zamiast gwiazd” oraz „Kronos” w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego.

Julia i jej zespół koncertują na całym świecie. Odwiedzili między innymi Niemcy, Holandię, Wielką Brytanię, Finlandię, Portugalię, Japonię i Stany Zjednoczone. Wystąpili również na wielu festiwalach – SXSW,  Eurosonic Festival, Reeperbahn Festival, CO-POP, Open’er Festival,  Męskie Granie i wielu innych.

Zespół:
Julia Marcell – śpiew, piano, sampler
Mandy Ping-Pong – altówka, śpiew
Sebastian Schmidt / Thomas Fietz – perkusja
Thomsen Slowey Merkel – bas

 

facebook-event1

Data

8 Listopada 2015

Godzina

18:00

Miejsce

Sala Teatralna ŚOK
Rynek 43

Bilety

info wkrótce

Organizator

Świdnicki Ośrodek Kultury

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

%d bloggers like this: