CHŁOPCY KONTRA BASIA [koncert]

[pop / alternatywa]

facebook | myspace

Chłopcy Kontra Basia to minimalistyczny skład, który za punkt  wyjścia obiera sobie polską twórczość tradycyjną. Autorskie teksty Barbary Derlak, wokalistki zespołu, powstają w oparciu o archiwalne nagrania oraz zapiski etnografów, tak aby oddawały stylistykę baśni, gawędy czy  przyśpiewki. Ludowe fascynacje przejawiają się także w warstwie  muzycznej pod postacią oberkowej frazy, surowości pieśni obrzędowej, czy melodyjności ballady. Całość podana jest we  współczesnych, jazzujących aranżacjach.

„Wieczerza” to pierwszy singiel promujący debiutancką płytę zespołu Chłopcy Kontra Basia zatytułowaną „Oj tak!” (2013). Na płycie gościnnie wystąpił pianista Mariusz Obijalski, muzyk zespołu Fisz Emade Tworzywo oraz Natu – solowego projektu Natalii Przybysz. Do utworu „Wieczerza” powstał teledysk zrealizowany przez studio filmowe Karuzela z Wrocławia.

Drugim singlem jest tytułowy „Oj tak!” zrealizowany przy wsparciu miasta Chełm.

Za płytę zespół otrzymał nominację do Fryderyków w kategorii „Debiut roku”. Po niewątpliwym sukcesie komercyjnym albumu zespół wyruszył w blisko 20 koncertową trasę po całej Polsce. Dobra prasa nie uszła uwadze Riverboat Records będącego częścią brytyjskiego World Music Network – który wydał płytę na cały świat.

Aktualnie zespół pracuje nad materiałem do drugiej płyty oraz bierze czynny udział w przedstawieniu pod tytułem „Morfina” do którego napisał również muzykę

Zespół wystąpił także na wspieranym przez Instytut Polski w Paryżu prestiżowym festiwalu Jazzy Colors.

Grupa pracuje nad drugą płytą, która ukaże się jesienią 2015

Skład zespołu:
Barbara Derlak – śpiew, klarnet, basklarnet, drumla
Marcin Nenko – kontrabas
Tomasz Waldowski – perkusja, futujara

 

facebook-event1

Data

4 Października 2015

Godzina

18:00

Miejsce

Sala Teatralna ŚOK
Rynek 43

Bilety

wkrótce

Organizator

Świdnicki Ośrodek Kultury

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.