Karolina Kołbuc-Rówieśniczka Diabła [RECENZJA]

Przebój Wattpada, trzymająca w napięciu opowieść o wielkiej namiętności!

 


Czy da się napisać krótką, porywającą powieść przypominającą losy legendarnych Romea i Julii? Otóż da się. Luźnym przykładem będzie nowa powieść młodzieżowa pióra Karoliny Kołbuc „Rówieśniczka diabła”. Historia jest o dziewczynie imieniem Mae i chłopaku imieniem Gabriel. Oboje pochodzą ze środowiska gangów motocyklowych co staje poniekąd na przeszkodzie ich relacji, bowiem Dirk-brat Mae jest dla niej tyranem i najchętniej by ją zamknął w wieży jak Fionę ze Shreka 😉

Pewnego dnia Gabriel składa Mae obietnice, że wróci po nią za 10 lat. Rywalizacja między gangami zmusza go do wyjazdu. Lata mijają a czas do końca złożonej obietnicy zbliża się nieubłagalnie. Czy Gabriel odnalazł Mae? O nie nie. Nie powiem wam. Sięgnijcie po książkę, bo warto. Jest na tyle wciągająca, że czyta się ją za jednym razem. Karolina swietnie ułożyła fabułę w taki sposób by zaintrygować czytelnika i trzymać go w napięciu do samego końca. Książka jest pełna akcji, romantyzmu i…humoru! Każda postać ma swietnie wykreowany, ciekawy charakter ale nie bez wad. Bohaterzy są świadomi swoich wad i otwarcie o nich mówią.

Jedynym minusem jest długość historii. Wiele wątków i opisów postaci zasługuje na rozwinięcie. Jednakże nie umniejsza to historii.

Mamy ciekawe środowisko gangów, ciekawe postacie, porywającą fabułę i piękny wątek miłości dwojga młodych ludzi. Czego więcej nam trzeba do krótkiej ale wciągającej powieści? Autorka swietnie zobrazowała ponury, okrutny klimat świata gangów przepełniony przemocą i tajemnicami. Śmiało mogę powiedzieć, że wcale nie miałabym nic przeciwko aby historia Mae i Gabriela została rozwinięta do tomu drugiego.

Była to moja pierwsza lektura od Karoliny i swoją drogą zachęta by sięgnąć po inne jej powieści. Jestem bardzo ciekawa innych historii stworzonych przez nią. Autorka ma lekkie pióro i świenie tworzy wciągający klimat powieści. Ponadto ma umiejetność, którą bardzo cenię u autorów. Tworzy postacie, które wzbudzają emocje.

Autorka:

Caroline Angel- to pseudonim literacki dziewczyny rodem z Namysłowa, studentki Politechniki Opolskiej i wolontariuszki w domu dziecka. Jak określa siebie sama autorka, jest osobą przyjacielską i rodzinną. Uwielbia pisać, czytać, uprawiać sport i gotować. W głowie ma mnóstwo pomysłów na nowe historie.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.