Karolina Lizer feat. Bum Bum ORKeSTAR „Ptasi puch”.

To premierowy utwór zapowiadający nowy muzyczny projekt artystki. Współpraca z takimi twórcami jak Marcin Partyka, Tomasz Kordeusz i zespół Bum Bum Orkestar doprowadziła do powstania pierwszego wspólnego utworu o klimacie jak to sami nazywają „cygańsko-grecko-żydowskim”.  Jeśli coś smakuje „…jak z masełkiem gęś” to musi być czymś wspaniałym i nietuzinkowym i właśnie takie jest życie w piosence i w obrazku do piosenki „Ptasi Puch”.

 

Bum Bum Orkestar to grupa czerpiąca inspiracje z tradycji bałkańskiej i klezmerskiej, a także z tradycyjnej muzyki polskiej. Te wpływy i przenikanie się tych trzech muzycznych światów doskonale uzupełnia swoim głosem Karolina Lizer.


Bum Bum Orkestar

Założony w 2014 roku polski zespół muzyczny. Wykonuje utwory, które są połączeniem muzyki bałkańskiej, klezmerskiej oraz polskiej. Nazwa formacji ściśle wiąże się z muzyką jaką i w jaki sposób wykonują. Bombowa bo fantastycznie zagrana, bombowa – bo niesie ze sobą taką ilość emocji, energii i mocy, że brak na to opisowej skali. Bum Bum Orkestar to zespół w którym grają sami soliści, tworząc przy tym harmonię doskonałą.

Nagrody i wyróżnienia:
– II nagroda w konkursie „Scena Otwarta” na XXIV Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Ludowej „Mikołajki Folkowe 2014”
– II miejsce oraz nagroda publiczności w XVIII konkursie Muzyki Folkowej Polskiego Radia „Nowa Tradycja” (2015)
– Nagroda publiczności w konkursie o „Złotą Fujarę” na VI Dragon Folk Fest 2015


Karolina  Lizer


Absolwentka szkół muzycznych I i II st. w Warszawie. Wieloletnia uczennica Szkoły Piosenki Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego oraz Autorskiej Szkoły Musicalowej M. Pawłowskiego przy Teatrze Roma. Solistka w programie „Muzyka zespołu ABBA orkiestrowo” oraz członek zespołu Zieliński Projekt na koncertach „Doda z Orkiestrą Zieliński Projekt”. Należy do Ludowego Zespołu Artystycznego „PROMNI” przy SGGW w Warszawie, gdzie występuje w roli solistki w repertuarze folkowym. Wykonuje utwory spektakularnym białym głosem (https://youtu.be/_RdtRIzFEh4). Gościnnie występuje w „Piwnicy pod Baranami”. Brała udział w 37. koncercie Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia, który był emitowany na żywo w Programie Pierwszym Polskiego Radia. Pisze, tłumaczy i komponuje własne piosenki.

·      Finalistka konkursu Debiuty na 57 KFPP w Opolu 2020
·      I wyróżnienie w 7. odcinku programu “Szansa na Sukces Opole 2020” z piosenką “Kiedy znów zakwitną białe bzy”
·      Grand Prix na Festiwalu im. Piotra Skrzyneckiego 2013
·      l miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Żydowskiej i Piosenki Polaków Żydowskiego Pochodzenia
·      III nagroda na 56. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie
·      II miejsce (dwukrotnie) i nagrodę za najlepszą interpretację piosenki Ł. Prus na festiwalu „W żółtych płomieniach liści”
·      Główna nagroda wykonawcza im. Bogdana Krawca na 32. Biłgorajskich Spotkaniach z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską
·      III miejsce na Konkursie Piosenki Kabaretowej im. J. Przybory
·      Nagroda ZASP za najlepszą interpretację Piosenki Jonasza Kofty na Ogólnopolskim Festiwalu im. Jonasza Kofty „Moja Wolności”
·      Nagroda Sitko Nadziei na 28. Biłgorajskich Spotkaniach z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską
·      Wyróżnienie na Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”
·      Wyróżnienie na Festiwalu Ogólnopolskim Piosenki Artystycznej w Ślesinie
·      Grand Prix 1. Festiwalu Polskiej Piosenki Kryształowy Kamerton w 2021 r.

 

Obserwuj:

https://ffm.to/KarolinaLizerPtasiPuch
https://www.facebook.com/karolinalizermusic
https://www.instagram.com/karolinalizer/

Leave A Reply

Your email address will not be published.