koncert zespołu #ukrytedowiadomości

W piątek 22 maja 2020 o godzinie 19.00 w szczecińskiej Netto Arenie odbędzie się koncert zespołu #ukrytedowiadomości , którego streaming oglądać będzie można w sieci. Wydarzenie zapoczątkuje cykl muzycznych transmisji #nettoONLINE .

„Netto Online to nasz nowy projekt, który powstał, abyście Państwo nie zapomnieli jak wygląda i co najważniejsze brzmi dobry koncert! W najbliższych tygodniach, co jakiś czas,w specjalnie powstałym studiu muzycznym w naszej hali, gościć będziemy szczecińskich i ogólnopolskich artystów. Koncerty będą na żywo transmitowane online, i bezpłatnie udostępniane Wam Wszystkim” – mówią organizatorzy wydarzenia.

#UDW to autorski projekt Jacka Szymkiewicza (lidera zespołu Pogodno) i szczecińskiego zespołu Chango w składzie: Borys Sawaszkiewicz – instrumenty klawiszowe, Szymon Drabkowski – gitara, Maciej Jakub Kałka – bas, Tomasz Nawrocki – perkusja . Materiał nagrany w styczniu 2020 ukaże się nakładem Mystic Production w czasie niewiadomym.

„Nagraną przed epidemią płytę odłożyliśmy na półkę. Tak jak, w obliczu jednej wielkiej niewiadomej w jaką zamieniła się przyszłość, odłożyliśmy nasze plany koncertowe i wydawnicze. Kiedy coraz bardziej okazywało się, że pochodząca z nowego materiału piosenka „Czas” i sytuacja wokół opowiadają tą samą historię, postanowiliśmy opublikować utwór w sieci. Z dnia na dzień pojawił się tytuł płyty i nazwa zespołu. Okoliczności podpowiadają kolejne kroki.” – mówi lider projektu Jacek Szymkiewicz.

Przeminie wszystko
Nawet żal po wszystkim
Wiary w niewiary w Boga
Ta Żabka dalej i ten Carrefour bliski

fragment piosenki „Czas”

Występują:
Jacek Szymkiewicz – wokal
Borys Sawaszkiewicz – instrumenty klawiszowe
Szymon Drabkowski – gitara
Maciej Jakub Kałka – bas
Tomasz Nawrocki – perkusja
Izka Polit – chórki
Sebastian Juszczyk – projekcje video

Jacek Szymkiewicz to lider i założyciel zespołów „Pogodno” oraz „Nowa Fala Polskiego Dansingu”, połowa duetu „Babu Król”, poeta, tekściarz (pisał m.in. dla Nosowskiej, Brodki, Reni Jusis, Natalii Nykiel, Varius Manx etc.), multiinstumentalista, kompozytor, performer, twórca muzyki do spektakli teatralnych i filmów: „Dziady”: Ustęp części III reż. M. Zadara (Teatr Polski we Wrocławiu), „Zbójcy” reż. M. Zadara (Teatr Narodowy w Warszawie), „Jeż Jerzy” (film na podstawie kultowego komiksu R. Skarżyckiego i T. Leśniaka). Autor książki „Grawer”.

FB: https://www.facebook.com/SzymkiewiczSupersam/
IG: https://www.instagram.com/szymkiewicz_supersam/

Chango to czwórka szczecińskich muzyków znanych z występów na największych scenach w kraju i poza jego granicami. Ich muzyka łączy elementy funku, jazzu, rocka i bluesa. Lata doświadczeń zdobytych w wielu zespołach (Łona Webber & The Pimps, Jan Gałach Band, Big Fat Mama) zaowocowały ich debiutanckim albumem pt. „MONO vs. STEREO” (2016).

Kwartet miał okazję występować u boku m. in. Apostolisa Anthimosa (SBB), Mikołaja Trzaski (Miłość, Łoskot, Shofar). Z Jackiem Szymkiewiczem współpracują od 2017 roku.

W muzyce Chango słychać inspirację takimi artystami jak: Jeff Beck, Weather Report, Medeski, Martin & Wood czy Frank Zappa.

FB: https://www.facebook.com/changopl/
Web: http://www.chango.pl/

Streaming koncertu dostępny będzie pod linkiem: https://www.facebook.com/events/479775992770124/?active_tab=about

Więcej:
FB: https://www.facebook.com/Ukrytedowiadomo%C5%9Bci-111291643884450/
IG: https://www.instagram.com/ukrytedowiadomosci/

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.