KULT Lackberg/Fexeus już nadchodzi!

„Kult” to doskonale udany eksperyment, książka, która wyznacza nowe standardy thrillera” Gabriella Genisi TUTTOLIBRI – LA STAMPA


Szaleńcza gra….szaleńcze zasady

W sztokholmskiej dzielnicy Södermalm uprowadzony zostaje pięcioletni Ossian. Natychmiast rusza dochodzenie. Do policyjnego zespołu Miny Dabiri dołącza negocjator Adam Blom, który znajduje powiązanie między zaginięciem chłopca a innymi porwaniami o tragicznym finale. Wszystko wskazuje na to,  że i tym razem porwań będzie więcej.
Mina Dabiri prosi o pomoc Vincenta Waldera– mentalistę, z którym nie miała
kontaktu od czasu ostatniego śledztwa. Znawca psychologii, który przez wielu uważany jest  nawet za zdolnego do czytania w myślach, od razu dostrzega analogie do sprawy sprzed kilku lat.

Wzajemna relacja Miny i Vincenta ma bardzo szczególny charakter.  Mur, którym każde z nich oddzieliło się przed swoją przeszłością, zaczyna pękać, gdy spotykają się po raz kolejny.

Policja rozpoczyna wyścig z czasem i bezwzględnym mordercą, który działa według logicznego i jednocześnie niemal rytualnego schematu.

 

Camilla Läckberg – jedna z najciekawszych szwedzkich pisarek. Światową sławę przyniosła jej seria o Fjällbace. Jest także autorką thrillerów psychologicznych Złota klatka i Srebrne skrzydła oraz serii książek dla dzieci o przygodach Super-Charliego. Książki Camilli wydawane są w ponad 60 krajach, zostały przetłumaczone na 43 języki, a na całym świecie sprzedało się 29 milionów egzemplarzy.

Henrik Fexeusto autor światowych bestselerów, wykładowca, performer i gwiazda szwedzkiej telewizji.  Ekspert w dziedzinie psychologii i komunikacji, podróżuje po świecie „czytając w myślach” i ucząc innych, jak rozumieć i manipulować ludzkim zachowaniem za pomocą mowy ciała i perswazji. Studiował Filozofię na Uniwersytecie w Sztokholmie, zajmował się marketingiem i komunikacją medialną. Jego książki zostały przetłumaczone na ponad 30 języków.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.