Ogniem i mieczem – superprodukcja Audioteki z gwiazdorską obsadą

Pawlicki, Łabacz, Żurawski, czyli gwiazdorska obsada w nowej odsłonie “Ogniem i mieczem” od Audioteki


Już teraz użytkownicy Audioteki mogą na nowo odkryć historie bohaterów pierwszej części sienkiewiczowskiej Trylogii. Trwająca ponad 20 godzin adaptacja przenosi słuchacza do siedemnastowiecznej Rzeczypospolitej, w której śledzimy losy Jana Skrzetuskiego (Antoni Pawlicki), Heleny Kurcewiczówny (Michalina Łabacz) i Bohuna(Michał Żurawski). W audiobooku będzie można usłyszeć aż 80 głosów, a także muzykę, którą specjalnie na potrzeby produkcji przygotował zespół Percival Schuttenbach.

Superprodukcja Audioteki, w reżyserii Krzysztofa Kiczka (Bracia Karamazow, Cicho, cichutko), to największa adaptacja Trylogii Sienkiewicza od czasu ekranizacji Ogniem i mieczem z 1999 roku. Autorem adaptacji scenariusza jest Szymon Wróblewski (Bóg mordu), dzięki któremu słuchacze mają szansę    przypomnieć sobie historię miłosną Jana Skrzetuskiego, pięknej Heleny Kurcewiczówny i niebezpiecznego Jurko Bohuna.

W produkcji Audioteki uwagę przykuwają znakomici aktorzy, zarówno w rolach pierwszo, jak i drugoplanowych. Na wyróżnienie zasługuje wybitna kreacja Andrzeja Grabowskiego, którego interpretacja Zagłoby pozwala stawiać go w jednym szeregu z pamiętnymi rolami Krzysztofa Kowalewskiego, Kazimierza Wichniarza i Mieczysława Pawlikowskiego. Słuchacze będą mogli również usłyszeć Danutę Stenkę w roli Kniahini Kurcewiczowej, Jarosława Boberka jako Podbipiętę, Dariusza Chojnackiego wcielającego się w rolę Wołodyjowskiego czy Zbigniewa Stryja jako Chmielnickiego. Całą opowieść łączy narrator, któremu głosu użycza Radosław Krzyżowski.

Ogniem i Mieczem to także starannie zrealizowana oprawa dźwiękowa, którą specjalnie na potrzeby superprodukcji przygotował zespół Percival Schuttenbach, znany m.in. z muzyki do bestsellerowej gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Zespół w swojej twórczości z powodzeniem łączy ciężkie, heavy metalowe brzmienia z folklorem słowiańskim, sięgając po instrumenty tradycyjne, m.in. lutnię, mandolinę, czy akordeon. Dzięki ich wkładowi w powstawanie superprodukcji, audiobook stał się jeszcze bardziej klimatyczny, oddając tym samym charakter powieści Henryka Sienkiewicza, nie tylko pod względem literackim, ale też muzycznym. Słuchowisko doczekało się nawet własnego singla, które potęguje klimat nowej adaptacji.

Superprodukcja Ogniem i mieczem jest już dostępna na stronie internetowej – oraz w aplikacji w ramach abonamentu Audioteka Klub.

***

Audioteka – powstała w 2008 roku, zostając prekursorem branży audiobooków w Polsce. Jej słuchacze dzięki m.in. superprodukcjom czy audioserialom mogą oddać się jakościowej, cyfrowej rozrywce. Obecnie, za pośrednictwem swoich produktów, zapewnia dostęp do największego katalogu audio po polsku, z biblioteką zawierającą ponad 19 500 pozycji, w tym superprodukcje z najlepszymi reżyserami i największymi polskimi gwiazdami oraz świetną oprawą muzyczną. Audioteka to także jakość oferowanych produktów cyfrowych, którą zapewnia doświadczony zespół ekspertów. Oferuje wyselekcjonowane treści w 11 językach, m.in po niemiecku, czesku, hiszpańsku i turecku. Produkuje ponad 30 000 godzin treści rocznie na nasze trzy główne platformy – “Audioteka”, “Lecton”, oraz dedykowane pracownikom firm “Inspiro”. Audioteka to nie tylko tradycyjne audiobooki. Jej produkcje obejmują nowe formaty, takie jak audioseriale, treści edukacyjne, audio dokumenty, programy informacyjne, medytacje prowadzone, treningi uważności czy audycje podróżnicze. Tworzy ją zespół doświadczonych specjalistów, znających nie tylko swoich słuchaczy, ale też potrzeby rynku. Dlatego też marka mocno wspiera kulturę, czego przykładem jest autorski program „Usłysz kulturę”, wspierający finansowo projekty związane z pisaniem scenariuszy, tekstów, spin-offów oraz produkcją treści. 
Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.