KULTURA UPADŁA zaprasza na „Melange”

Album zawiera dziesięć energetycznych utworów spod znaku punk rocka, rock’n’rolla i błazenady, które muzycznie kopią mocniej niż stado dzikich koni. Ciekawostką jest, iż znaczną część tekstów na płytę zespół napisał wspólnie. 

Klip „Melange”: 

Niektóre traktują o kapelowym stylu życia („Melange”, „Zapychacz płyty”), inne są manifestami światopoglądowymi („Bedzie gorzej”, „Hakenkreuz”, „Boże chroń Andżeja”), historiami o bycie w korporacyjnym niebycie („ASAP”) lub krótkimi przemyśleniami na temat mody i branży tekstylno-muzycznej („Ciuchy”). Jak na każdy porządny zespół przystało na krążku nie zabraknie również piosenek o trudnej miłości („Zimny jak lód”), przemijaniu („Kiedy umrę”) i romantycznych miejscach („Wódka i Pociągi”).

Fascynacji oraz inspiracji twórczych zespół szuka w starych płytach i na dansingach, a także we wspólnym improwizowaniu z innymi muzykami. Niektórzy z nich wzięli udział w gościnnych występach na „Bingo Śmierci” przez co płyta wzbogacona została dźwiękami skreczy, syntezatorów i dodatkowych gitar.

Kapela powstała w 2010 roku na wrocławskim dworcu Nadodrze. Początkowym założeniem muzycznym grupy była próba połączenia rapowych tekstów z żywym instrumentarium, przechodząc jednak (również aktualnie) szereg eksperymentów brzmieniowo-stylistycznych niełatwo określić Kulturę Upadłą mianem zespołu jednego gatunku, w jej twórczości można usłyszeć rock’n’roll, rap, punk rock czy szeroko pojętą muzykę elektroniczną.

Oprócz klubowych koncertów w Polsce i za granicą, zespół lubuje się w niezapowiedzianych występach na terenie przestrzeni miejskiej Wrocławia.

Kultura Upadła brała również udział w sztuce „Radio Armageddon” Wrocławskiego Teatru Współczesnego.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.