Kwartet ProForma świętuje jubileusz w Internecie

Kwartet ProForma, znany poznański zespół, w najbliższy weekend świętuje swoje 19-lecie! 25 kwietnia 2001 roku pierwszy koncert zagrali Młodsi Panowie Dwaj, która to formacja przekształciła się później w Kwartet ProForma. W tej szczególnej sytuacji świętować można jednak wyłącznie wirtualnie, zatem muzycy – Przemek Lembicz i Marcin Żmuda – zapraszają na wyjątkowy koncert.

W repertuarze występu, transmitowanego ze znanej poznańskiej „Kultowej”, pojawią się utwory, z których Kwartet ProForma słynie – prócz kompozycji autorskich, wykonywali także między innymi   dzieła Jacka Kaczmarskiego,  Stanisława Staszewskiego, Przemysława Gintrowskiego, Leonarda Cohena, Boba Dylana. Nowe aranżacje Kwartetu ProForma – w trakcie koncertu wykonywane na gitarę i fortepian – to gratka nie tylko dla fanów twórczości wyżej wymienionych bardów.  

Transmisję będzie można obejrzeć w formie transmisji internetowej. Podczas koncertu będzie można wesprzeć muzyków za pośrednictwem Polskiej Fundacji Muzycznej i akcji #zostańzmuzyką – utworzona zostanie specjalna wirtualna skarbonka, do której będzie można wrzucić symboliczny datek. 

TUTAJ ZNAJDZIESZ WIĘCEJ INFORMACJI

To nie jedyny pomysł Kwartetu ProForma na prezent dla fanów. Do 10 maja zakupić można wyjątkowe koszulki zespołowe! Jak mówi Przemek Lembicz, współzałożyciel Kwartetu ProForma – Jak wszyscy doskonale wiecie, nastały trudne czasy dla artystów. Możecie nas wesprzeć, nabywając wyśmienite pandemoniczne koszulki kwartetowe z misiem (koszulki bardzo wysokiej jakości!) – męskie, damskie lub dziecięce. T-shirty można zamawiać za pośrednictwem strony internetowej zespołu.

TUTAJ MOŻNA ZAMÓWIĆ KOSZULKI

Kwartet ProForma to wyjątkowy, pięcioosobowy kwartet. Zainteresowania i temperament muzyczny sytuują zespół gdzieś pomiędzy krainą łagodności, a ciężkim rockiem, z uwzględnieniem wszystkich odcieni pośrednich.

W 2016 roku ukazała się płyta „Na końcu świta”, zawierająca 16 autorskich piosenek złożonych w spójny koncept, dotykający spraw ostatecznych zarówno z powagą, jak i humorem. Album został doskonale przyjęty przez publiczność i krytyków. W opiniach podkreślano dojrzałość i różnorodność muzyczną oraz perfekcję wykonawczą zespołu. W marcu 2012 roku Kwartet zaprosił Kazika Staszewskiego do wspólnego wykonania kilkunastu piosenek autorstwa Stanisława Staszewskiego – Taty Kazika. Ten – w zamierzeniu jednorazowy projekt – zaowocował powstaniem formacji Kazik i Kwartet ProForma, nagraniem i wydaniem w 2015 roku dwupłytowego albumu „Wiwisekcja”. Dwa lata później, w 2017 roku wydana została kolejna płyta, „Tata Kazika kontra Hedora” z piosenkami napisanymi do odnalezionych po latach wierszy Stanisława Staszewskiego. Piosenki z tej płyty przez ponad rok gościły w ścisłej czołówce Listy Przebojów Programu 3 Polskiego Radia. Dwie z nich, „Most” oraz „Gdybym miał kogoś”, dotarły do pierwszego miejsca tego prestiżowego plebiscytu. W 2018 roku album „Tata Kazika kontra Hedora” uzyskał status złotej płyty.
Kwartet ProForma zagrał już blisko 1000 koncertów w Polsce i za granicą (Niemcy, Ukraina, Irlandia, Stany Zjednoczone). Zespół regularnie koncertuje na rozmaitych festiwalach piosenki autorskiej i nie tylko.

POSŁUCHAJ KWARTETU PROFORMA

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny