LAURA MARLING NOWY TELEDYSK NOMINACJA DO NAGRODY MERCURY PRIZE

Kompozycja promuje ostatni albumu artystki „Song For Our Daughter”, który dziś otrzymał nominację do prestiżowej nagrody Mercury Prize!

„Wydanie płyty, gdy świat wywrócił się do góry nogami, było dość kłopotliwe. Wciąż czuję się dziwnie, ale w tak niezwykłym roku, to miła niespodzianka” – mówi Laura. 

Do utworu „Fortune” powstał teledysk wyreżyserowany przez Justin Tyler Close. 

Znakomity, siódmy album Laury Marling, ukazał się w kwietniu bez ostrzeżenia, w środku nieznanego, globalnego chaosu dając poczucie celu, jasności i spokoju. Nowy materiał został zarejestrowany pod czujnym okiem producenta Doma Monksa oraz Ethana Johnsa (Once I Was An Eagle, A Creature I Don’t Know, I Speak Because I Can).

Droga do tej wyjątkowej kolekcji piosenek rozpoczęła się po zakończeniu trasy koncertowej promującej album „Semper Femina”, kiedy Laura odeszła ze swojej wytwórni i zrezygnowała ze współpracy z managerem. Po raz pierwszy od wielu lat  nie wiedziała jak będzie wyglądać jej przyszłość. Wybrała nieprzewidywalność: podjęła współpracę z reżyserem teatralnym Robertem Icke, z Mike’m Lidsayem z Tunng stworzyła duet LUMP i nagrała świetną płytę, której zwieńczeniem była intensywna trasa koncertowa. Następnie podjęła naukę na studiach magisterskich z zakresu psychoanalizy. 

Przez jakiś czas zdystansowała się od idei bycia Laurą Marling i zaczęła eksplorować  nowe terytoria. Uświadomiła sobie, że utwory, które napisała  po „Semper Femina”, „zbytnio przypominały przeróbki innych – jak pisarka, która w kółko pisze tę samą książkę”. Artystka tym razem postanowiła wyjść poza swoją strefę komfortu, co okazało się dość bolesne. 

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.