Lewis Capaldi w swoim żywiole na drugim albumie

Nareszcie jest! Drugi album Lewisa „Broken By Desire To Be Heavenly Sent” zawiera single „Pointless”, „Wish You The Best” i platynowy „Forget Me”.

Choć wydaje się to niemożliwe, Lewis jest jeszcze bardziej szczery, a jego głos porusza bardziej niż kiedykolwiek. Album powstał przy pomocy takich twórców hitów jak Max Martin, Malay (Lorde, Frank Ocean) czy długoletni współpracownik Phil Plested (James Bay, Bastille).
Płyta spotkała się już z powszechnym uznaniem mediów. Brytyjski „Rolling Stone” nazwał album hitem, a „Mail On Sunday” ogłosił, że jego przeboje nie maja końca. „Dork Magazine” zauważa: – Lewis znalazł swój żywioł i rozkwita w nim.

Debiutancki album Lewisa „Divinely Uninspired To A Hellish Extent” był sukcesem. Sprzedając ponad 10 milionów egzemplarzy na całym świecie, Capaldi zmienił się z domowego muzyka w supergwiazdę. Niewielu może pochwalić się takim debiutem – najlepiej sprzedającym się brytyjskim albumem w 2019 i 2020 roku, dwoma singlami #1 w Wielkiej Brytanii i przebojem #1 po obu stronach globu („Someone You Loved”), a także kilkoma nagrodami BRIT i nominacją do Grammy.

Lewis ma na koncie pięć singli #1 w Wielkiej Brytanii: „Someone You Loved” (2019), „Before You Go” (2020), „Forget Me” (2022), „Pointless” (2023) i „Wish You The Best” (2023). Tym samym dorównał takim artystom jak Beyoncé, Black Eyed Peas, David Bowie, Katy Perry, Bruno Mars i The Police. Niedawno jego debiutancki album wspiął się z powrotem do Top 5, a wydany we wrześniu „Forget Me” do Top 10.
Capaldi zasłużył na miano króla serwisów cyfrowych – hit „Someone You Loved” stał się najczęściej streamowaną piosenką wszech czasów w Wielkiej Brytanii. Na sukces bez wątpienia skazany jest także nowy kawałek „Haven’t You Ever Been In Love Before?”.
W kwietniu swoją premierę miał specjalny dokument „Lewis Capaldi: How I’m Feeling Now” we współpracy z Netflixem, BMG i Pulse Films. Film natychmist trafił na szczyt najczęściej oglądanych filmów na platformie.
Lewis wyprzedał niedawną trasę koncertową po Wielkiej Brytanii w zaledwie kilka sekund. Kolejne światowe koncerty wyprzedawały się w rekordowym tempie. 13 lutego artysta zagrał dla polskiej publiczności na warszawskim Torwarze.
Latem Lewis będzie gwiazdą festiwali Glastonbury oraz Reading & Leeds. Już 28 maja wystąpi na BBC Radio 1 Big Weekend.
Tracklista:
1. Forget Me
2. Wish You The Best
3. Pointless
4. Heavenly Kind Of State Of Mind
5. Haven’t You Ever Been In Love Before?
6. Love The Hell Out Of You
7. Burning
8. Any Kind Of Life
9. The Pretender
10. Leave Me Slowly
11. How This Ends
12. How I’m Feeling Now
Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.