LUSTRA „Pryzmat” nowy projekt Heleny Marzec (Dog Whistle)

LUSTRA przedstawia: Pryzmaty EP

 Album już do zamówienia na Bandcampie!

Pierwsze wydawnictwo elektronicznego projektu już dostępne.

Debiutancki minialbum LUSTRY to doświadczenia ostatnich kilku lat opisane przez Pryzmaty emocji, sprzeciwów oraz dramatów i przełożone na język muzyki inspirowanej elektroniką lat 80. Cztery, zróżnicowane i poruszające utwory zamykają słuchacza w czterech ścianach osobistych doświadczeń wokalistki. Każda ściana ma inny odcień inspiracji i towarzyszących życiowym sytuacjom uczuć. Mimo swej różnorodności, każdy z numerów na płycie buduje spójny obraz konceptualny, niczym kolorowe szkło, które obracane pod światłem rzuca inny kolorystyczny promień na zastaną rzeczywistość.

Album dostępny na Bandcampie już teraz w formie elektronicznej oraz ciastek wypieczonych we współpracy z KUKI.

Minialbum wyprodukował Jan Łukomski, a towarzyszące mu wizualizacje Michał Czyż (Gradient) i Zuwia Olejnichuck (Ugly).


LUSTRA jest projektem Heleny Marzec-Gołąb (Dog Whistle). Po rozpadzie pierwszego zespołu postanowiła dać wyraz swoim fascynacjom latami 80-tymi, w których się urodziła i do których sięgają jej elektroniczne inspiracje, jak CHVRCHES, Ladytron, Purity Ring. Współautorem utworów jest producent i wykonawca znany z OXOS, Hey Karen i Kodiak Bear, obecnie mieszkający w Holandii.

– LUSTRA jest nieobojętnym na rzeczywistość tworem, w którym prywatne jest polityczne. Od początku wiedziałam, że LUSTRA ma otwarcie wspierać prawa mniejszości i przeciwstawiać się niesprawiedliwościom. Chciałam na scenie być sobą, a nie kolejnym elektronicznym zespołem z tej samej sztancy – mówi Helena.

LUSTRA dzieliła scenę m. in. z Cudownymi Latami i Decadent Fun Club. 

Laura Studarus, dziennikarka BBC i Under the Radar, porównuje LUSTRĘ do the Bangles i innych żeńskich grup z lat 80. 

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny