Maluma świętuje 27. urodziny premierą nowego albumu

Nowy album Malumy już dostępny!Artysta z tej okazji niespodziewanie wydał nowy album, zatytułowanym „#7DJ (7 Dias En Jamaica)”. Projekt składa się z siedmiu różnych utworów, do których zostały nagrane klipy przedstawiające Malumę w podróży przez Jamajkę.

Na nowej płycie artysta wzbogacił swoje standardowe brzmienie o rytmy i inspiracje z reggae i dancehallu, współpracując przy tym z takimi artystami jak Ziggy Marley, czy Charly Black. Każda z piosenek ma swój niepowtarzalny klimat ale razem tworzą spójny projekt; rezultatem tego jest najlepsza na świecie muzyka latynoska w odświeżonej i nowatorskiej formie.Pomysł na koncepcyjny album „#7DJ (7 Dias En Jamaica)” narodził się ponad rok temu kiedy Maluma wybrał się na Jamajkę wraz z najbliższym gronem przyjaciół. Ta podróż wpłynęła na artystę do tego stopnia, że przez większość wycieczki tworzył muzykę, zachwycony pięknem wyspy.- 

Te dni na Jamajce były mi bardzo potrzebne – w tym czasie musiałem uciec i odpocząć od pogoni za karierą. Zastanawiałem się wtedy, czy ogóle powinienem kontynuować tworzenie muzyki. Poszukiwałem odpowiedzi w głębi mojej duszy i wróciłem jako inna osoba, pełna inspiracji i uświadomiłem sobie, że muzyka jest częścią mnie – powiedział Maluma.

Za produkcję albumu odpowiadają Edgar Barrera „Edge”, Johany Alejandro Corral „Nyal” oraz The Rude Boyz, (Kevin „ADG” Jimenez i Bryan Lezcano „Chan El Genio”) a przy pisaniu tekstów wzięli udział Edgar Barrera, Vicente Barco, Johany Corral „Nyal”, Kevin Jimenez, Bryan Lezcano, Miky La Sensa, Ziggy Marley, Charly Black i inni. Do każdego kawałka został nakręcony teledysk. Klipy tworzą jedną spójną całość, a za ich realizacje odpowiada 36 Grados.

Lista utworów:

1. Tónika ft. Ziggy Marley

2. Love ft. Charly Black   

3. Chocolate

4. Agua de Jamaica

5. Desayun-Arte

6. La Burbuja

7. Peligrosa

Zaledwie dwudziestosiedmioletni Maluma jest prawdziwym idolem wśród młodzieży i jednym z wiodących artystów na latynoskiej scenie muzycznej . Juan Luis Londoño urodził się w Medellin w Kolumbii, a jego pseudonim powstał z dwóch pierwszych liter imion jego mamy, taty i siostry. Zdobywca latynoskiej nagrody Grammy w kategorii Najlepszy album wokalny – pop współczesny z 2018 roku za album „F.A.M.E.” to jeden z najbardziej popularnych w social mediach artystów. Maluma posiada 23 miliony fanów na Facebooku, ponad 56 milionów obserwujących na Instagramie i 6 milionów obserwujących na Twitterze. Jego oficjalny kanał w platformie YouTube subskrybuje 26 milionów osób, dzięki czemu uzyskał Diamentowy Przycisk Play YouTube. W 2018 roku Maluma wkroczył do świata mody i zyskał okrzyknięty „Najnowszą Męską Muzą” przez magazyn Vogue. W 2019 został „Człowiekiem Roku” według GQ i współpracował ze znanymi projektantami takimi jak: Kim  Jones  (Dior),  Jeremy  Scott (Moschino),  Donatella Versace,  Calvin Klein i wieloma innymi. Tego samego roku Maluma jako jeden z pierwszych latynoskich artystów został zaproszony na Met Gala. Wokalista współpracował dotychczas z takimi markami jak między innymi: Moet, Hennesy, Michelob, czy Adidas. Od czasu, gdy artysta dołączył do Sony Music Latin w 2015 roku, wypuścił cztery albumy (Pretty Boy Dirty Boy (2015), F.A.M.E. (2018), 11:11 (2019) oraz Papi Juancho (2020).

Źródło: Sony Music Poland

Leave A Reply

Your email address will not be published.