„Mięsień” Tęskno w remixie Oxford Drama

Duet Tęskno zaprezentował remix utworu „Mięsień”, którego autorem jest zespół Oxford Drama.

Tęskno – Mięsień (Oxford Drama Remix) – Official Audio

„Od razu, kiedy zapoznaliśmy się z „Mięśniem”, a było to dzień po występie Tęskno na wrocławskim Sofar Sounds, wiosną 2018 r., wiedzieliśmy, że jest to utwór szczególny. Postawiliśmy sobie za cel namówić Hanię i Asię, aby doszło do kolaboracji. Na szczęście nie było to trudne, a czas pokazał słuszność tej decyzji!

Praca nad tym remixem tylko utwierdziła nas w przekonaniu, że Tęskno zgrabnie pisze piosenki ze świadomością kanonu muzyki popularnej, sięgając przy tym po klasyczne instrumentarium. Kiedy połączyliśmy nasze dwa muzyczne światy, stało się to jeszcze bardziej widoczne.

Przy pracy nad tym remixem historia zatoczyła koło. Album „Mi” powstawał w studiu Monochrom, gdzie parę miesięcy później nagraliśmy bębny do naszej wersji „Mięśnia”. Za realizację nagrań perkusji odpowiada nasz dobry kumpel Kuba Kutera” – mówi Oxford Drama.

„Mięsień” pochodzi z wydanego w listopadzie zeszłego roku, debiutanckiego krążka „Mi”. Płyta ukazała się nakładem wytwórni [PIAS] Poland and Eastern Europe.  Materiał został zarejestrowany w Monochrom Studio , a wyprodukowany przez Hanię Rani i Piotra Wieczorka, który jest odpowiedzialny za mix i mastering. Na płycie znalazł się również utwór „Razem”, stworzony wspólnie z producentem Duitem. Album podbił serca nie tylko stale rosnącej liczby fanów, ale też krytyków muzycznych. „Mi” trafił na listę muzycznych podsumowań roku – Wyborczej (#4), Interii (#1) czy Polityki (#6).  Ukoronowaniem sukcesów było otrzymanie prestiżowej Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego oraz nominacja do Fryderyka 2019 w kategorii „Fonograficzny Debiut Roku.

W kwietniu  tęskno zagra parę koncertów. Rozpiska poniżej:

05.04  Warszawa, Kino Iluzjon
07.04  Sopot, Teatr na Plaży
18.04  Toruń, Enerde Club

Słuchaj „Mięsień” Oxford Drama Remix
Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny