Misia Furtak pyta „Co przyjdzie?”. Dziś premiera!

Dziś na sklepowych półkach pojawiła się płyta „Co przyjdzie?” Misi Furtak, a w internecie – ilustracja piosenki „Nie zaczynaj”. 

Tutaj można przesłuchać i kupić płytę „Co Przyjdzie”: 
smarturl.it/MisiaCoPrzyjdzie

Wideo do utworu „Nie zaczynaj”:

Jego autorem jest Piotr Stasik, reżyser, scenarzysta, autor zdjęć i montażysta filmów dokumentalych. Laureat wielu nagród, m.in nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej. Misia Furtak „Bardzo podoba mi się mozaika, jaką ułożył do tej piosenki Piotr Stasik. W bardzo minimalistyczny sposób opowiedział o samotności i tęsknocie za bliskością, której nawet wśród innych ludzi nie udaje nam się odnaleźć”.

“Chropawe, ale delikatne gitary, minimalistyczne klawisze i smyczki, wewnętrznie pulsujący rytm, praktycznie bez użycia perkusji i piękny i, oczywiście, świadomy głos Misi tworzą album będący liryczną kroniką małej apokalipsy. Misia Furtak awansuje do ligii PJ Harvey, Feist i Cat Power.” – Maciej Ulewicz, Vogue.pl 

„Jest na tej płycie (…) siła powiązana z subtelnością, ale przede wszystkim jest to płyta wielce intrygująca, jedna z takich, które nie dają spokoju.” – Mirosław Pęczak, Tygodnik Polityka

“Misia (…) meandruje głosem, skacze po dźwiękach, wokalizuje w swój charakterystyczny sposób. (…) jej teksty to prawdziwe perełki. Wygląda na to, że 2018 jeszcze się nie skończył, a już mamy silnego kandydata na listę najlepszych płyt… przyszłego roku.” – Michał Wieczorek, Gazeta Magnetofonowa. 

Misia Furtak to wokalistka i basistka, razem z zespołem Très.B laureatka Paszportu Polityki w kategorii muzyka popularna i Fryderyka  w kategorii debiut roku. Solo, jako Misia Ff, została uhonorowana m.in. nagrodą miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego za wydany w 2013 album “Epka”. W październiku, 2015 ukazał się debiutancki singiel zespołu Ffrancis, współtworzonego z Piotrem Kalińskim (Hatti Vatti), w 2016 wystąpiła na płycie Wojtka Mazolewskiego “Chaos pełny idei”, która otrzymała status złotej.

Po 5 latach od “Epki” podpisanej jako Misia Ff, artystka przedstawia się imieniem i nazwiskiem i prezentuje najbardziej dojrzałe muzycznie kompozycje, jakie do tej pory wydała. 

“To jest płyta o zmianach. Zarówno gwałtownych, jak i tych następujących powoli. O strachu przed nimi i ich nieodwracalnością, konieczności zadawania pytań, pragnieniu odroczenia katastrofy, próbie budowania szalup i nadziei, że mimo wszystko nie będziemy ich potrzebować” – wypowiada się Autorka.

Źródła cytatów: 

Vogue Polska, Maciej Ulewicz
https://www.vogue.pl/a/5-plyt-na-poczatek-roku

Polityka, 22 stycznia 2019, Mirosław Pęczak
https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kultura/muzyka/1779094,1,recenzja-plyty-misia-furtak-co-przyjdzie.read

Gazeta Magnetofonowa, Michał Wieczorek, nr 1/2019

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.