MORTAS przedstawia totalną nowość

Po bardzo dobrze przyjętym utworze „Jeśli” i kawałku „Dom”, który podbił między innymi Listę Przebojów Programu III Polskiego Radia i wiele innych rozgłośni, wydają wreszcie album! Zespół Mortas prezentuje także nowy teledysk, zrealizowany do utworu „Przedostatni” – to zapowiedź nadchodzącej płyty, której premiera już wkrótce.

Wydawnictwo „Tu” ukaże się nakładem wytwórni SP Records już 28 lutego. Na płycie znajdzie się dziesięć wyjątkowych kompozycji – subtelnych, przepojonych artystyczną wrażliwością. Nie brakuje w nich elektronicznych i rockowych inspiracji, a poetyckie teksty decydują o sile i oryginalności przekazu. To jedna z najciekawszych alternatywnych propozycji ostatnich lat – interesujące brzmienie i przepiękne teksty to niewątpliwie wielka siła formacji.

W sobotę premierę miał także utwór zapowiadający publikację tego długo oczekiwanego albumu – „Przedostatni”. Pierwsi słuchacze usłyszeli go na falach radiowej Trójki w popołudniowej audycji Piotra Stelmacha – „Myśliwiecka 3/5/7”, a wszyscy mogą wysłuchać kawałka na kanale YouTube wytwórni SP Records. Muzyce towarzyszy wideoklip w reżyserii Sławka Pietrzaka.

Płyta ukaże się już 28 lutego – także w postaci cyfrowej we wszystkich serwisach streamingowych. Preorder można natomiast zamówić w sklepie SP Records – płyty zawierać będą autografy muzyków.

ZAMÓW ALBUM „TU”!

Mortas to zespół składający się z trzech utalentowanych muzyków – Adama Mortasa, Bartka Tarkowskiego i Michała Korpeckiego. Muzykę, jaką tworzą, określić można jako fuzję wielu gatunków, m.in. popu, rocka, muzyki elektronicznej i poezji śpiewanej, która jest ich wielką inspiracją.
Utwory z ich debiutanckiego albumu, „Tu”, przez wiele tygodni znajdowały się na wysokich miejscach Listy Przebojów Programu III Polskiego Radia, gościły również na antenach wielu polskich rozgłośni. Muzyków doceniło wielu dziennikarzy muzycznych, w tym Piotr Stelmach z radiowej Trójki oraz redakcja magazynu Teraz Rock. 

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.