Muhammad Ali na singlu Coldplay! Posłuchaj nowej wersji piosenki „Everglow”

everglowBrytyjska grupa Coldplay ujawniła piąty singiel z wydanej w grudniu 2015 roku płyty „A Head Full Of Dreams”. Jest nim na nowo nagrany utwór „Everglow”.

Kwartet w składzie: Guy Berryman (gitara, basowa, chórki, klawisze, instrumenty perkusyjne), Jonny Buckland (gitara prowadząca, chórki, klawisze, harmonijka), Will Champion (perkusja, chórki, fortepian) i Chris Martin (śpiew, fortepian, klawisze, gitara rytmiczna), swój siódmy studyjny album zapowiadał właśnie piosenką „Everglow” jako pierwszą. Nie została jednak wydana oficjalnie na singlu. Stało się to dopiero teraz.

Niemal dokładnie rok od premiery siódmej studyjnej płyty muzycy Coldplay zaprezentowali kompozycję „Everglow” w zupełnie innej, skromniejszej aranżacji. Zainspirował ich do tego koncert na festiwalu Glastonbury w czerwcu 2016 roku. Wówczas doszło do problemów technicznych, które spowodowały, że Chris Martin musiał wykonać utwór samodzielnie. Wydarzenie to można sobie przypomnieć poniżej:

 

Muzykom spodobało się to wykonanie i po paru miesiącach postanowili nagrać skromniej zaaranżowany utwór w studiu. Z efektem można zapoznać się tutaj: https://Coldplay.lnk.to/7w78S

W nową wersję „Everglow” wpleciono fragment przemówienia boksera wszech czasów – Muhammada Alego z Newcastle upon Tyne, z 1977 roku. Oto on:

God is watching me

God don’t praise me because I beat Joe Frazier

God don’t give nothing about Joe Frazier

God don’t care nothing about England or America as far as real wealth… it’s all His.

He wants to know how do we treat each other?

How do we help each other?

So I’m going to dedicate my life to using my name and popularity to helping charities, helping people, uniting people, people bombing each other because of religious beliefs. We need somebody in the world to help us all make peace.

So when I die – if there’s a heaven – I’m gonna see it.

Album „A Head Full Of Dreams” okazał się wielkim sukcesem komercyjnym i do dziś rozszedł się na całym świecie w ponad 5 mln egzemplarzy. Wcześniej promowały go single „Adventure Of A Lifetime”, „Hymn For The Weekend”, „Up&Up” i „A Head Full Of Dreams”. Tylko na YouTubie single odtworzono w sumie ponad 2 miliardy razy!

Zespół Coldplay niedawno ogłosił kolejną część trasy „A Head Full Of Dreams”, która obejmie Polskę! Anglicy 18 czerwca 2017 roku wystąpią na PGE Narodowym w Warszawie.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.