„Na sen” – premiera teledysku projektu Babu Król & Smutne Piosenki!

„Na sen” to trzeci singiel promujący płytę „Nowa Fala Polskiego Dansingu vol. 1 & 2” do którego powstał teledysk.

Klip nowego projektu zainicjowanego przez Jacka „Budynia” Szymkiewicza (Pogodno) do obejrzenia poniżej:

Po teledyskach do piosenek „A gdyby tak pójść w tango” i „Daj mi tę noc” artyści prezentują kolejną część historii, „Na sen”, bo po dansingu zawsze przychodzi pora na ostatni tej nocy, przedsenny taniec. Ona i on kołyszą się, chwieją i walczą, świat w jego oczach wiruje, rozmazuje się i fluktuuje, a wszystko to w rytmie onirycznej i zmysłowej bossa novy. Twórcą klipu, podobnie jak dwóch poprzednich, jest Sebastian Juszczyk z Juzz Media. Wystąpili w nim znany już z „Daj mi tę noc” tancerz, Gryź Gruz oraz aktorka, Wioletta Kopańska.

„Nowa Fala to wielki powrót, szeroki nurt, który ma porwać cały kraj; Polskiego Dansingu – wieloletniej tradycji, czy wręcz instytucji, typowej dla naszej szerokości geograficznej formy zabawy, która miała cały swój zestaw kulturowych artefaktów. W narodzie wciąż jest tęsknota za dancingiem – i to nie tylko u starszych przedstawicieli nacji.” Paulina Frąckowiak (Smutne Piosenki)

„Nowa Fala Polskiego Dansingu vol. 1 & 2” składa się z części pierwszej (vol. 1) prezentującej autorskie utwory oraz drugiej (vol. 2) z coverami polskich i zagranicznych piosenek z dansingową historią. Płyta dostępna we wszystkich serwisach streamingowych oraz w sprzedaży poniżej:

https://www.mystic.pl/plyty_cd,33901.htm

Album został wydany nakładem wytwórni Mystic Production 5 kwietnia 2019 roku.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny