Natalia Moskal powraca z singlem „Mogę”

Natalia Moskal, polska wokalistka, autorka tekstów i tłumaczka powraca z kolejnym singlem! „Mogę” to tytuł polskiej wersji utworu “(Im)perfetta”, którym wokalistka zadebiutowała niedawno na rynku włoskim. 

To moja pierwsza autorska piosenka, którą wydałam także w języku włoskim i dla włoskich słuchaczy. – wyjaśnia Natalia Moskal – Ten krok chciałam zrobić od dawna, ponieważ jestem bardzo przywiązana do Włoch. Mieszkam w Mediolanie i podobał mi się pomysł wydania mojej muzyki na nowym rynku, w nowym języku, który wciąż doskonalę. To trochę jak drugi debiut”.

Wcześniej Natalia wydała dwa covery w języku włoskim („Calipso” Charliego Charlesa i „Soldi” Mahmooda), które uzyskały prawie 500 000 odsłon na YouTube. W końcu nadszedł moment na jej pierwszą oryginalną piosenkę w języku włoskim.

„Przesłanie “(Im)perfetta” jest dla mnie bardzo ważne – wyjaśnia Natalia – teksty napisałam z myślą o wszystkich ludziach, którzy nie czują się bezpiecznie, którzy wątpią w siebie, którzy myślą, że nie są wystarczająco dobrzy. A przecież każdy ma szansę być najlepszą wersją siebie i to nam musi wystarczyć.”

Do tej pory Natalia pracowała nad swoją muzyką głównie w Polsce, gdzie w 2017 roku wydała debiutancki album „Songs of myself” – płytę w stylu electropop, która uzyskała pozytywne recenzje i zaowocowała występami Natalii i jej zespołu na kilku ważnych festiwalach, a także mini tournée koncertowym we Włoszech. W listopadzie 2018 nakładem wydawnictwa Fame Art ukazała się EP „Bunt młodości”- utwory do tekstów wybitnej polskiej poetki Kazimiery Iłłakowiczówny.  Muzykę do wszystkich utworów skomponował Jan Stokłosa, który także odpowiada za produkcję płyty. Na mini albumie znajduje się 5 wierszy Iłłakowiczówny w nowoczesnych aranżacjach.

Premiera włoskiej wersji w utworu „(Im)perfeta” odbyła się 29/11. Polska wersja o tytule „Mogę” ukazała się 5/12! Za produkcję i aranżację utworu odpowiada Łukasz Maron, producent jej pierwszej płyty “Songs of Myself”. 

https://www.instagram.com/natalia.moskal/

https://www.facebook.com/NataliaMoskalOfficial/

Leave A Reply

Your email address will not be published.