Nation of Language zapowiada nowy album. Oto nowy singiel gwiazdy OFF Festival.

15 września ukaże się najnowsza, trzecia już płyta Nation of Language „Strange Disciple”. 5 sierpnia zespół zagra na katowickim OFF Festival.

Nation of Language debiutował w 2020 roku krążkiem „Introduction, Presence” i od razu zyskał uznanie krytyków. Zespół nie spoczął na laurach, bo już rok później ukazał się ich drugi album „A Way Forward”. Ich muzyka to melancholijna, wielogatunkowa podróż, od synthpopu przez indie po post-punk.

Więcej o albumie:

Zarejestrowany w studiu w East Williamsburg przez producenta Nicka Millhisera (Holy Ghost!, LCD Soundsystem), „Strange Disciple” został ukończony podczas okresu, który zespół spędzał w domu, pomiędzy serią koncertów w ciągu ostatniego roku. W przeciwieństwie do poprzednich dwóch albumów, tym razem członkowie zespołu Ian Devaney, Aidan Noell i Alex MacKay byli w stanie rozważyć kreatywne wybory, które byłyby najbardziej atrakcyjne podczas występów na scenie, rozszerzając swoje nowofalowe, post-punkowe i napędzane syntezatorami brzmienie z nowym zapałem. Włączyli żywą perkusję do aranżacji i więcej gitary niż kiedykolwiek wcześniej, jako że kierowali się długoletnią miłością do shoegaze i mrocznego melodramatu trubadurów takich jak Leonard Cohen. Po raz pierwszy w historii, Nation of Language zaangażował się w całkowicie analogowy proces nagrywania, pozwalając sobie na zaakceptowanie swoich niedoskonałości i opierając się skłonności do nadmiernego myślenia o empatycznym, euforycznym i intelektualnym stylu pisania piosenek.

Okładka płyty „Strange disciple”

A już dziś możemy poznać dwa single z najnowszej płyty, „Sole Obsession” i (premierowo) „Weak In Your Light”, który rozpocznie album:

Album ukaże się nakładem wytwórni [PIAS].

Pełna tracklista  płyty „Strange Disciple”:

1. Weak In Your Light

2. Sole Obsession

3. Surely I Can’t Wait

4. Swimming in the Shallow Sea

5. Too Much, Enough

6. Spare Me the Decision

7. Sightseer

8. Stumbling Still

9. A New Goodbye

10. I Will Never Learn

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.