Nowa płyta De Mono – „Osiecky”

Agnieszka Osiecka, Krzysztof Komeda i De Mono – wystarczy tylko takie zestawienie, by wiedzieć że spotkanie z zawartością tej płyty nie będzie zwyczajne. A to tylko początek.

Na najnowszej płycie De Mono, w całości opartej o twórczość Agnieszki Osieckiej, znajdują się m.in. kompozycje Seweryna Krajewskiego, Andrzeja Sikorowskiego i Andrzeja Kurylewicza. A wszystko to w zupełnie nowej odsłonie i zupełnie na nowo odczytane.
Wśród utworów powszechnie kojarzących się z Agnieszką Osiecką („Piosenka o okularnikach”, „Polska Madonna” czy „Uciekaj moje serce”) na płycie znajdziemy jeszcze „Nim wstanie dzień”, „Deszcze niespokojne”, „Chodzi o to żeby nie być idiotą” i wiele innych. Męski punkt widzenia na twórczość Osieckiej znalazł odbicie w tytule – „Osiecky”.
Płyta jest studyjną rejestracją niezwykłego spektaklu, który spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem słuchaczy mających okazję widzieć go na żywo.

Osobowość Andrzeja Krzywego oraz oryginalne aranżacje Pawła Dampca i Zdzisława Zioło sprawiają, że – na pierwszy rzut ucha znane utwory – nabierają tu zupełnie nowych znaczeń. Napisane dziesiątki lat temu, w zupełnie innej rzeczywistości, teraz zaskakująco celnie wpisują się w naszą teraźniejszość. I okazuje się, że świat nie zmienia się tak szybko, jak myślimy.
Dla tych, którzy znają utwory Agnieszki Osieckiej zawartość płyty będzie zaskakującym spotkaniem z poetką, dla tych, którzy z jej tekstami zetkną się po raz pierwszy – refleksyjną przygodą, a dla wszystkich – ucztą słowno-muzyczną.Jakie niespodzianki kryją się jeszcze na płycie De Mono „Osiecky”? Warto po nią sięgnąć, by się o tym przekonać!

***
Już niebawem na kanale YouTube będzie można zobaczyć teledysk do singla promującego płytę – „Uciekaj moje serce”. 

ZOBACZ TAKŻE: 
Projekt „Osiecky” zza kulis:
https://www.youtube.com/watch?v=mB3RI5y-lPc


Widowisko muzyczne „Osiecky” cz.3:
https://www.youtube.com/watch?v=3SKelRNe6EU

Śledź Zespół DE MONO w social mediach:
📸 INSTAGRAM: https://www.instagram.com/de_mono_/​
👍 FACEBOOK: https://www.facebook.com/zespolDeMono/​

🔗 Odwiedź oficjalną stronę zespołu De Mono:
https://demono.pl/​
https://www.musicart.pl/artysci/de-mono/
Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny