Nowy album Agnieszki Hekiert – „SOULNATION”

Długotrwała współpraca wybitnego bułgarskiego pianisty Konstantina Kostova i wokalistki Agnieszki Hekiert zaowocowała kolejną, doskonałą w swoim brzmieniu płytą SOULNATION. Połączenie słowiańskiej duszy z bułgarską wirtuozerią, oplecione głębokim brzmieniem kontrabasu i niesamowitymi rytmami perkusji (grają zdobywcy amerykańskiej nagrody Grammy – Paweł Pańta oraz Cezary Konrad). Ta płyta dotyka, porusza, nie pozostawia obojętnym, łamie wszelkie bariery. Szalone improwizacje przeplatają się z wrażliwymi opowieściami, a energia płynąca od samej wokalistki wydaje się łączyć nas ze źródłem. Tę płytę trzeba przeżyć.

Agnieszka Hekiert to wokalistka jazzowa, od 2009 roku współpracująca z wybitnym artystą sceny jazzowej Bobbym McFerrinem, jak również z Trio Krzysztofa Herdzina (owocem współpracy jest płyta „Night And Day Swing”) oraz Leszkiem Żądło i bułgarskim Trio w Monachium (dzięki tej współpracy powstała płyta „European Impressions” wkrótce dostępna również w Polsce). Sama wciąż ma okazję pracować pod okiem najlepszych: WeBe3, Rhiannon,

Roger Treece i w końcu Bobby McFerrin, z którym oprócz warsztatów zaśpiewała już wiele wspólnych koncertów (w projekcie Vocabularies).

Początkowo jej kariera rozkwitała tylko w Polsce, z czasem doceniana również w Europie.

Tracklista:

1. GENESIS 

2. DESZCZ 

3. PORZĄDEK ŚWIATA 

4. EDERLEZI 

5. LULLABY 

6. JA WIERZĘ 

7. ROSICE 

8. TRANSINSPIRACJA 

9. ON Z NIĄ 

10. WY TO WIECIE 

Making of ze studia do Deszczu :

Leave A Reply

Your email address will not be published.