Nowy album Vito Bambino „Pracownia”. Gościnnie Ewa Bem, sanah, Dawid Podsiadło i… Maciej Orłoś.

28 kwietnia ukazała się druga płyta Vito Bambino „Pracownia”. Na płycie gościnnie wystąpili: Maciej Orłoś, Malik Montana, Ewa Bem, sanah i Dawid Podsiadło. 

okładka płyty Vito Bambino „Pracownia”

„Pracownia” to płyta konceptualna, w której Vito Bambino oddaje refleksję nad czasami przeszłymi i aktualną kondycją polskiego społeczeństwa. Maciej Orłoś odgrywa rolę prezentera i tak jak przez ponad 25 lat w telewizyjnym programie informacyjnym, tak tutaj w „Teleniekspress” wprowadza odbiorców w historię i materiał przygotowany przez Vito Bambino, a właściwie fikcyjnego zespołu Kumulus. We „Teleniekspress: Kumulus” słyszymy apel o rozważny i mądry odbiór twórczości oraz tekstów, które poruszają wrażliwe tematy.

Vito Bambino często współpracuje z innymi muzykami. Na jego pierwszej płycie „Poczekalnia” (2020) mogliśmy usłyszeć utwór „Oddaj” z Natalią Shroeder. Vito, a właściwie Mateusz Dopieralski, oprócz w swoim zespole Bitamina, brał udział również w projektach takich jak Męskie Granie oraz nagraniach z sanah („Ale jazz!”) czy Mrozem przy nagrodzonym Fryderykiem 2023 utworze „Za Daleko”. Tym razem, do współpracy zaprosił sanah (ponownie), z którą wykonał znakomicie przyjęty singiel „Mustang”, Malika Montanę (piosenka „Lekko”), Ewę Bem („Futurismo”) oraz Dawida Podsiadło („Ulek i Dawcia”).

Vito Bambino albumem „Pracownia” wraca do lat 90., czasów gum Turbo i dresów, ale też ponurej rzeczywistości. Szczególnie melancholijna wydaje się tu piosenka „Cyber PRL”, w której autor prowokuje do myśli stanu uwolnienia się od tragicznej przeszłości. Na płycie nie brakuje tematów przemijania, relacji (również romantycznych) i rodziny. Na uwagę zasługują tu utwory tj. „Lekko”, „2002”, „Baba”.

„Pracownia” to łącznie 24 numery wydawane w Def Jam Recordings Poland. Krążek już w dniu premiery osiągnął status Złotej Płyty.

Vito Bambino trasę koncertową promującą swój drugi album rozpocznie na jesień. Oto daty zaplanowanych koncertów:

Bilety na koncerty można kupić tutaj: https://www.eventim.pl/campaign/pracownia?affiliate=APL&gclid=Cj0KCQjwr82iBhCuARIsAO0EAZxkUhb-L1nC_Y1lBWChnxYCggsok5Ui6zXJXsutwAFzr-_GgyXK8XMaAlsmEALw_wcB

 

Płyta „Pracownia” dostępna jest na www.defjam.pl i sklepach sieci Empik oraz serwisach streamingowych jak Spotify, Tidal i Apple Music. Na www.defjam.pl znajdują się jeszcze ostatnie sztuki boxu preorderowego, który oprócz „Pracowni” zawiera specjalne wydanie CD, które jest wersją director’s cut nowego albumu.

 

Tracklista płyty „Pracownia”:
1. Teleniekspress: Kumulus
2. Mustang
3. Teleniekspress: Upgrade Need
4. Nudy
5. Poszło
6. Etna
7. Teleniekspress: Burmistrz Giarre
8. Lekko
9. 2002
10. Maj
11. Teleniekspress: Letnie Upały
12. Widzimisie
13. Teleniekspress: Melancholia
14. Nie Mój dzień
15. Cyber PRL
16. Baba
17. Memories of Nankatsu
18. Futurismo
19. Teleniekspress: Pożegnalnia
20. In&out
21. Luv tu da max
22. Ulek i Dawcia
23. Te same błędy
24. Te same błędy co starzy
Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.