OFF Festival Katowice 2020 Iggy Pop to jest gość

Gościnne występy to dzisiaj nie tylko standard, to wręcz dyktowana przez duże wytwórnie konieczność – wystarczy spojrzeć na albumy Travisa Scotta, Eda Sheerana czy Skrillexa. Nie ma w tym niczego złego, ale podczas gdy większości zależy na sparowaniu dwóch jak największych nazwisk, Iggy Pop szuka nowej muzyki, zamiast podwajać wyniki odsłuchań, woli zwracać uwagę na świeżych, ciekawych, związanych z przeróżnymi gatunkami artystów i artystki.

Zdarzało się Iggy’emu nagrywać z takimi postaciami, jak David Bowie, Ian Astbury, Rob Zombie, Bill Laswell, z muzykami New Order albo nawet z Keshą, ale jego specjalność to zwracanie uwagi na nowe talenty. Wyciągnął Peaches z jej niszy, pojawił się we dwóch utworach na przełomowym „Relationship of Command” At the Drive-In, a w ostatnim czasie współpracował chociażby z Boss Martians czy Warmduscher. Iggy nie zamyka się w dodatku na żadną stylistykę – czasami wraca do punkowych korzeni przypominających dokonania The Stooges, kiedy indziej sięga po bałkański folk wespół z Goranem Bregovićem albo po muzykę klubową wraz z Westbam.

Do naszej kolejnej playlisty wybraliśmy 47 utworów – w każdym pojawia się Iggy Pop, czasami w roli dominującej, kiedy indziej śpiewając tylko zwrotkę albo chórki, a czasami wypowiadając jedynie kilka zdań. Nie wszystkie kawałki są dostępne na Spotify (brakuje chociażby duetu z Ryuichim Sakamoto albo „No Fun” nagranym z Asian Dub Foundation), ale te 3 godziny i 16 minut doskonale odzwierciedlają szerokie horyzonty ojca chrzestnego punk rocka, który nawet po siedemdziesiątce nie boi się wyzwań i podejmowania ryzyka.

Specjalnie przygotowaną przez OFFa playlistę znajdziecie tutaj: 
https://open.spotify.com/playlist/74gva5udRZkaJODOTpltNC?si=srGxVPWgQJeMXJjezsGhKg

Iggy Pop wystąpi na OFF Festival Katowice 8 sierpnia na Scenie Perlage. Na festiwalu zagrają również: Mac DeMarco (9 sierpnia, Scena Perlage), Shura, Alyona Alyona, Injury Reserve, Bikini Kill, Piernikowski, Folamour, Lazarus i Tropical Fuck Storm.

OFF Festival Katowice 2020 odbędzie się w dniach 7-9 sierpnia, tradycyjnie w Dolinie Trzech Stawów. Trzydniowe karnety w cenie 349 zł oraz trzydniowe karnety z polem namiotowym w cenie 439 zł możecie już kupić na: www.off-festival.pl

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.