Ogrody Światła ponownie rozbłysną tej zimy

Ogrody Światła w Zamku Książ i Palmiarni – magiczne miejsce na mapie Dolnego Śląska.


Zamek Książ i jego otoczenie zachwycają o każdej porze roku. Jednak jesienią i zimą magiczny nastrój tego miejsca potęgują Ogrody Światła, czyli czasowa atrakcja dostępna na zamkowych tarasach i w wałbrzyskiej Palmiarni.

28 października tarasy i ogród Palmiarni rozświetliły tysiące świateł.

Trasa przy Zamku Książ to dekoracje nawiązujące do historii zamku i zamkowego życia. Znajdziecie tu postacie na książęcym balu, uwielbiane przez księżną Daisy róże, iluminacje na licznych fontannach oraz rycerzy i zjawy tworzących trasę „Średniowieczny Książ”. Całość uzupełnia nastrojowa muzyka.

W tym roku w Ogrodach Światła pojawią się uwielbiane przez wszystkich… zamkowe koty. Psotne kocury pochowają się naterenie zamkowych tarasów, a zadaniem turystów będzie ich odnalezienie w ramach dedykowanej gry terenowej. Atrakcją dla małych i dużych będzie możliwość wykonania zdjęcia w świetlistym wagonie Złotego Pociągu.

Oprócz tysięcy światełek na jednej z zamkowych ścian zobaczymy projekcję postaci księżnej Daisy. Wybór nie jest przypadkowy, ponieważ 2023 został ogłoszony Rokiem Księżnej Daisy von Pless w Wałbrzychu w 150. rocznicę urodzin i 80. rocznicę jej śmierci.

Po zwiedzaniu Zamku warto udać się do pobliskiej Palmiarni. W egzotycznym otoczeniu pojawią się kolorowe żółwie, rybki, flamingi i papugi. W zimowym ogrodzie znajdziecierównież iluminację czterometrowej żyrafy, krokodyla, czy też wieloryba. W ramach biletu na Ogrody Światła zwiedzicie także wnętrza zabytkowej Palmiarni wieczorową porą. Wśród egzotycznych roślin odkryjecie świetliste lemury i wiele więcej.

Ogrody Światła będą otwarte od 28 października do 28 lutego w godzinach:

niedziela-czwartek: 17:00-20:00

piątek-sobota: 17:00-21:00

Istnieje możliwość zakupu biletu łączonego lub osobno na Ogrody Zamku I Ogrody Palmiarni.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.