Ogromne zainteresowanie promocjami podczas Black Week (badanie). Płyty winylowe dostępne w ramach akcji „3 za 2”

21 listopada wystartowało wielkie święto zakupowe! Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Empik, aż 94% badanych czeka na okazje w ramach Black Week, a połowa na pewno z nich skorzysta.  Konsumenci najczęściej wskazują zakup książek (80%), planszówek (35%), zabawek (33%), a także muzyki, kosmetyków oraz elektroniki. Dużą uwagę przyciąga akcja „3 za 2” na płyty winylowe. W ramach oferty można kupić m.in. wyjątkowe albumy „Californication” Red Hot Chili Peppers oraz „Empik Winyl Collection: Zbigniew Wodecki”.

Rosnąca popularność Black Week

Jak pokazują wyniki badania Empiku*, jedynie 6% ankietowanych osób nie zamierza zrobić zakupów podczas Black Week. Jako powód wskazują najczęściej ograniczenie wydatków.

A ile wydadzą ci, którzy czekają na blackweekowe promocje? Ponad 45% konsumentów planuje zmieścić się w budżecie do 300 zł. Z kolei co piąty badany przeznaczy na ten cel od 300 do 500 zł. Tyle samo osób przewiduje, że wyda ponad pół tysiąca złotych.

Na okazje będziemy czatować przede wszystkim online (80% wskazań). Co drugi ankietowany zamierza skorzystać także z aplikacji mobilnej. Jednocześnie niemal połowa ankietowanych wybierze się na łowy do sklepów stacjonarnych.

Hity podczas tegorocznego Black Week

Black Week to przede wszystkim okazja do zakupu prezentów świątecznych z wyprzedzeniem – wskazuje na to aż 60% respondentów. Niemal co drugi badany poluje na konkretny, upatrzony produkt i liczy na okazyjną cenę.

Klienci Empiku planują kupić przede wszystkim książki (80%). Co trzeci respondent jest zainteresowany zakupemplanszówek i zabawek. Kobiety planują częściej zakup kosmetyków (35%) i zabawek (36%), za to mężczyźni – płytmuzycznych (42%), elektroniki w tym smartfonów, laptopów czy czytników (31%) oraz gier i konsol (28%).

Empik na Black Week. Tysiące cenowych okazji

W salonach stacjonarnych oraz na Empik.com czeka wyjątkowa okazja dla wielbicieli płyt analogowych. Od 23 listopada będzie można kupić płyty winylowe w ramach akcji „3 za 2”.
Przykładowe muzyczne hity Black Week:
  • Californication – Red Hot Chili Peppers
  • Empik Winyl Collection: Zbigniew Wodecki – Zbigniew Wodecki
  • Empik Winyl Collection: Wesołych Świąt – Varoius Artists
W ramach Black Week oprócz promocji muzycznych w salonach stacjonarnych obowiązuje rabat -40% na drugą książkę, a dla użytkowników Empik Premium -60%. Natomiast na Empik.com można upolować tytuły z rabatami do -30%, do -40% a nawet do -50%. Ponadto w sklepach obowiązuje promocja -30% na wybrane zabawki, a dla użytkowników Empik Premium do -40% oraz na gry planszowe i karciane -25%, dla użytkowników Empik Premium – 30%.
Wśród licznych okazji i ofert na Black Week dostępnych online, warto zwrócić uwagę, chociażby na przeceny na kosmetyki oraz perfumy. W supercenach można upolować sprzęt elektroniczny i AGD oraz znane marki – np. produkty Kambukka do 80 zł taniej. Ponadto na urządzenia do pielęgnacji obowiązuje rabat -25%, a na smartwatche do -30%.  Warto również śledzić online hity dnia – atrakcyjne limitowane oferty cenowe na konkretne produkty.
Black Week w Empiku trwa do 26 listopada w salonach stacjonarnych, a na Empik.com oraz w aplikacji mobilnej do niedzieli 27 listopada. Muzyczne oferty online i szczegóły promocji dostępne są na stronie:  www.empik.com/black-friday/muzyka

*Badanie zrealizowane przez Empik w formie ankiety internetowej w dniach 7-14.11.2022 r. na grupie klientów, N=2699.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.