Okładka płyty „Głodny” wśród najlepszych! Premiera już w piątek!

Okładka debiutanckiego albumu „Głodny” Sonbird została doceniona jeszcze przed oficjalną premierą płyty! Projekt znalazł się wśród najlepszych okładek w Konkursie 30/30.

Autorem oprawy graficznej płyty „Głodny” jest Macio Moretti – współtwórca Mitch & Mitch, autor okładek, doceniony m.in. przez Korteza, HEY, BOKKĘ, Nosowską czy zespół Pustki. Premiera fizyczna płyty już w najbliższy piątek, 22.02.2019. Przedpremierowo cały album można słuchać w serwisie TIDAL.

Do aktualnej edycji Konkursu 30/30 zgłosiło się 170 okładek. Jury wybrało finałową 30-tkę, która 29 marca trafi na wystawę do Galerii na Dziedzińcu Starego Browaru w Poznaniu. Laureatów poznamy miesiąc później podczas Enea Spring Break Showcase Festival & Conference 25-27.04.2019.

Album „Głodny” jest muzycznym zapisem dotychczasowej drogi zespołu, która mimo tego, że jest krótka, jest także pełna sukcesów. Cała tajemnica polega na zgrabnych, indierockowych piosenkach, wykonanych z rzadko spotykanym zaangażowaniem, tworzących album, do którego będzie chciało się wracać.

Na płycie znajdą się znane do tej pory single „Ląd”, „Hel” czy tytułowy „Głodny” oraz nowe piosenki, których część można było już usłyszeć podczas koncertów. Nad całością czuwał Łukasz Olejarczyk, który jest producentem albumu. Płyta powstała dzięki wygranej w Festiwalu Supportów, a fundatorem nagrody są Polskie Koleje Linowe.

Zespół Sonbird szturmem zdobył zeszłoroczne letnie festiwale i dość szybko zapracował na opinię świetnego zespołu koncertowego, o czym można było przekonać się na największych polskich scenach (zagrali między innymi podczas OFF Festival, Męskie Granie, Kraków Live Festival, Hej Fest, Rock In Summer Festival) oraz podczas niezwykle udanej jesiennej trasie koncertowej.

Aktualnym singlem promującym płytę jest piosenka „Wodospady”, do której powstał obraz zarejestrowany w Kinie Sława w Międzyrzecu Podlaskim. Miejsce to stało się już, w pewnym sensie, symbolem wytwórni Jazzboy. Wcześniej swoją live sesje zarejestrował tam między innymi Kortez.

Sonbird „Głodny”
premiera: 22.02.2019
Wydawca: Jazzboy Records

1. Tyle pytań
2. Głodny
3. Hel
4. Wodospady
5. Kraków
6. Kuloodporny
7. Ślad
8. Niepoważny
9. Ląd
10. Wada

SONBIRD – WODOSPADY (LIVE SESJA)

Utwór „Wodospady” dostępny także we wszystkich serwisach streamingowych: http://soundline.biz/SonbirdWodospady/

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny