Ola Igboaka z nowym singlem „Zostawcie Mnie”

17 kwietnia ukazał się premierowy singiel Oli Igboaka pt. „Zostawcie mnie”. Utwór pochodzi z płyty „Belo”, która ukaże się 1 maja tego roku. Ola Igboaka jest kompozytorką i autorką wszystkich utworów na swojej płycie. 

https://youtu.be/80kStw-X6Ec

Singiel „Zostawcie mnie” będzie otwierał tracklistę albumu „Belo”.  Utwór utrzymany jest w klimacie muzyki soul, określanym przez artystkę mianem poetyckiego, refleksyjnego z elementami hip hopu. Tak naprawdę ciężko to przypisać jakiejkolwiek sztywnej kategorii muzycznej i być może dlatego artystka jest tak intrygująca zarówno muzycznie jak i tekstowo. Nie podąża za modą i trendami. Jest wierna swoim fascynacjom artystycznym, które w dużej mierze oscylują wokół „czarnych” brzmień. Artystka przyznaje, że tak naprawdę muzyka podporządkowuje się słowu. To ono odgrywa największą rolę przy tworzeniu każdej piosenki. 

„Zostawcie mnie to numer otwierający płytę “Belo”.  Belo – bo napisałam ją w mieście Belo Horizonte w Brazylii, gdzie pojechałam przyjrzeć się terapii ADI/TIP opartej na bezpośrednim dostępie do podświadomości. Był to absolutnie magiczny i przełomowy czas mojego życia.  „Zostawcie mnie” był taką pierwsza reakcją na totalnie odmienne środowisko (mieszkałam w klasztorze) i brałam udział w codziennych sesjach opartych na wizualizacji z zamkniętymi oczami. To ucieczka od łatwych rozwiązań i szukanie własnych znaczeń. Porusza tematykę przekazu transgeneracyjnego i kulturowego, wolności religijnej, szukania niezależności a równocześnie potrzeby bezpieczeństwa i schronienia. Jest o wyjątkowości każdego człowieka”.


Ola Igboaka to pochodząca z Krakowa, a mieszkająca w Londynie wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, absolwentka londyńskiego The Institute of Contemporary Music. Jest też absolwentką psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Muzyczną edukację pobierała w klasie skrzypiec, a później w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Udzielała się w chórkach takich artystów jak Junior Stress czy Lilu, a także w Chórze Katedry Wawelskiej. Do tej pory jej utwory mogliśmy usłyszeć m.in. w Radiu Kraków czy Programie Trzecim Polskiego Radia. Jej debiutancka płyta „Wyspa” prezentująca oryginalną mieszankę soulu, popu i elektroniki, uznana była przez wielu dziennikarzy muzycznych za album roku 2016.

Leave A Reply

Your email address will not be published.