OSCAR AND THE WOLF- NOWY SINGIEL

„Dancing Machine” to pierwszy singiel z nowej EP-ki Oscar and the Wolf. „Afterglow” to zbiór osobistych piosenek, które wciąż kłębiły się w mojej głowie po ukończeniu „The Shimmer” – wyjaśnia Max Colombie – „Są nieco bardziej szorstkie i bliższe sercu niż utwory, którymi zazwyczaj się dzielę. W tym sensie EP-ka zawiera element wojeryzmu, jakbym dał nieznajomemu kod dostępu do mojego telefonu. Coś, co faktycznie zrobiłem z moim przyjacielem Leo w Los Angeles, by stworzyć wizualizacje albumu.”


Teledysk towarzyszący „Dancing Machine” jest właśnie taki: podglądamy domowe nagrania Maxa, patrzymy jak tańczy, śmieje się, żyje… Utwór jest odą do muzy Maxa.

„Chodzi o to, by spojrzeć w oczy tej osobie, która swobodnie tańczy w nocy i przyciąga uwagę wszystkich wokół, rozsiewając swoje zaraźliwe światło na otoczenie. To pieśń miłości do tego, co hipnotyzujące”.

„Dancing Machine” to jak dotąd jeden z najbardziej zaraźliwych utworów popowych Oscara and the Wolf. Zanurzone w słońcu rytmiczne syntezatory i charakterystyczne dla Oscara melancholijne tony. Plaża, złote zachody słońca, złamane serca i naprawione dusze… Klasyczny Oscar and the Wolf.
EP’ka będzie miała swoją premierę na platformach streamingowych 3 czerwca.


Wydany w 2017 r. drugi album Oscar and the Wolf, „Infinity”, pokrył się platyną w Belgii, jednocześnie gromadząc ogromną szerzę fanów z Bliskiego Wschodu w Turcji (gdzie jego trasa koncertowa w 2018 r. wyprzedała się w ciągu kilku minut), Egipcie, Izraelu i Iranie. Nowy album Oscar and the Wolf zatytułowany „The Shimmer” oddaje esencję brzmienia i wizji Colombie’ego . Krążek jest punktem odniesienia dla jego transformacji na płycie. Podczas gdy „Entity” został nagrany w stodole, „bardzo lo-fi, bez dostępu do sprzętu”, wspomina, śmiałe, bogate i warstwowe dynamiki „The Shimmer „zostały uchwycone w ICP Studios w Brukseli, gdzie znajduje się „jedna z najlepszych sal koncertowych w Europie, z całym sprzętem vintage”. Bardziej intymne momenty zostały dodane w domu Colombie’ego poza miastem.

Mówiąc 'my’, Colombie ma na myśli producenta Jeroena De Pessemiera i multiinstrumentalistę Ozana Bozdaga, z którymi wcześniej pracował przy „Infinity” (a Bozdag także przy „Entity”). „To magiczne trio” – mówi Colombie. „Każdy może być sobą i odkrywać siebie. Jestem bardzo zadowolony z „The Shimmer”, ponieważ słyszę tu bardziej dojrzałą wersję samego siebie. Chcę się rozwijać i jestem dumny, że pozwoliłem sobie nie podążać za oczekiwaniami ludzi i nie powielać tego, co już wcześniej przyniosło mi sukces. Tym razem nie ma tu klubowych popowych piosenek”.„The Shimmer” dokładniej odzwierciedla osobowość Colombiego. „Doświadczam skrajnych emocji, mój nastrój może się zmienić w ułamku sekundy,” mówi. „Dla mnie „The Shimmer” jest jak ścieżka dźwiękowa do filmu, z wieloma rodzajami utworów i tematów. To się ciągle zmienia.


Oto tracklista „Afterglow”:
1. Donnie’s Dream
2. Dancing Machine
3. Call Me When You Leave
4. Something In The Air
5. What A Time To Be Alive

1 Komentarz
  1. […] OSCAR AND THE WOLF- NOWY SINGIEL […]

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.