PARAMORE „THIS IS WHY” [RECENZJA]

Paramore wraca po 6 latach! Oto najnowszy krążek grupy „This Is Why”.

Paramore to amerykański zespół założony w 2004 roku przez szkolnych przyjaciół z charyzmatyczną wokalistką Hayley Williams na czele. „This Is Why” to ich szósty album, który z pewnością zadowoli wiernych fanów grupy, jak i zagorzałych krytyków muzycznych.

Paramore osiągnął światowy sukces w 2008 roku, dzięki znalezieniu się na ścieżce dźwiękowej do filmu „Zmierzch” (2008). Od tamtej pory kariera zespołu wystrzeliła w górę, a fani pokochali ich dwie pierwsze płyty „All We Know Is Falling” i „Riot!”, z której pochodzi jeden z największych hitów Paramore – „Misery Business”. Łącznie z trzecim albumem „Brand New Eyes” wydanym w 2009 roku, zespołowi bliżej było to rocka z odrobiną popu, a momentami punka. W kolejnych latach zmienili nieco image i sięgnęli po bardziej popowe, chwytliwe kawałki, tj. „Ain’t It Fun” czy Still Into You”, ale nigdy nie stracili przysłowiowego rockowego pazura.

Po płycie „After Laughter” (2017) i latach pandemicznych Hayley Williams nagrała dwa solowe albumy „Petals For Amor” (2020) i „FLOWERS for VASES/descansos” (2021), które okazały się niezwykle rytmiczne, nostalgiczne i dojrzałe. I taki też jest najnowszy krążek zespołu Paramore. Choć nadal jest to mieszanka rocka z popem, to słychać tu już nutę alternatywy, która może przyciągnąć nowych słuchaczy. Album promuje tytułowy utwór „This Is Why” oraz „The News”, który porusza aktualny temat tragicznych wydarzeń na świecie, które poznajemy przez odbiorniki telewizyjne. Wkrótce hitem może stać się również piosenka „Crave” i „You First”, które zawierają wszystko co najlepsze w Paramore, czyli charakterystyczny głos Hayley, rytmiczną i przyjemną melodię oraz świetną sekcję gitarową. Miłym zaskoczeniem jest uroczy utwór francusko-angielski pt. „C’est Comme Ça”. No i liryczne ballady, czyli to, co każdy z Nas uwielbia! Znajdziecie je pod hasłami „Liar” i „Thick Skull”.

W teledyskach do utworów z płyty „This Is Why”, jak i najnowszych promocyjnych sesjach zdjęciowych można odnaleźć inspirację stylistyką lat 60., co w porównaniu do dotychczasowego wizerunku zespołu jest ogromną zmianą, ale mam wrażenie na dobre, a nawet bardzo dobre, polecam!

Pełna tracklista płyty „This Is Why”:

  1. This Is Why
  2. The News
  3. Running Out Of Time
  4. C’est Comme Ça
  5. Big Man, Little Dignity
  6. You First
  7. Figure 8
  8. Liar
  9. Crave
  10. Thick Skull
Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.