Piotr Lato „Zapach Twoich rąk”

Absolutnie najspokojniejsza odsłona płyty „DUST BOWL DESERT NIGHT FANTASIES”, której oficjalna premiera datowana jest na 28 maja tego roku.
Zarazem piękny duet wokalny z Karoliną Charko, znaną z 1 edycji The Voice of Poland.
Nagrywając to kilka lat temu nie wiedzieli, że staną się parą, która w przyszłości już razem pracować będzie nad muzyką.
Przenosi słuchacza w klimaty stricte akustyczne. Uzupełnione dźwiękami wiolonczeli, kontrabasu i odzywającej się w tle natury.
Klimaty delikatne. Nocne. Tęskne.
Piosenka mówi o dwójce młodych ludzi, pragnących bliskości i uczucia. Na co dzień widujących się z oddali lecz nie znających się. Zwracających się do siebie w myślach. Łączących w fantazyjnym dialogu.
Jeśli wyobrazimy sobie otwarte letnią nocą okno, ją siedzącą w oknie, wyglądającą zbliżającej się burzy …oraz rozpalone gdzieś na skraju lasu, w innym miejscu, ognisko i jego, wspominającego dzień, zatopionego w myślach…tak wyglądałby początek teledysku do tej piosenki. Klasyczne osobno ale jednak razem.
Muzycznie przywodzi trochę na myśl dokonania Glena Hansarda i  Markety Irglovej z musicalu ONCE.

Singiel jest 4 odsłoną płyty Piotra w streamingu. Wcześniejsze 3 ukazywały bardziej drapieżną, rockową wokalnie ekspresję. „Zapach Twoich rąk” jest pierwszym singlem w języku polskim i zarazem kolejną z piosenek, wrzucanych co dwa tygodnie do sieci w towarzystwie filmików na fb i Instagramie. W krótkich klipach nagrywanych komórką Piotr czasem sam, czasem do spółki z Karoliną, dzieli się informacjami z procesu nagrywania płyty, mówi o gościach, których zaprosił do wspólnej pracy (35 osób, między nimi Robert Cichy, Anna Serafińska, Marcin Pendowski, Jurek Zagórski, Maciej Wasio i inni) zachęca do wysłuchania próbek albumu w sieci.
Czwarty z sześciu utworów poprzedzających premierę albumu, już w całości na wszystkich platformach cyfrowych, w ramach współpracy z wytwórnią Believe Digital.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.