Ultimate magazine theme for WordPress.

Recenzja: PAULA & KAROL – “Our Town” (2017)

Ostatni krążek polskiego zespołu Paula & Karol to „Our Town”.

Jest to ich czwarty studyjny album.

Lista utworów:

  1. “Rocky” 03:41
  2. “Heart is a Force” 03:13
  3. “My Friends” 04:10
  4. “Calling Sun” 03:07
  5. “Lost But Not Forgotten” 03:13
  6. “Our Town” 03:08
  7. “Lucky Man” 03:12
  8. “Check Me Out” 03:40
  9. “Bright Lights” 04:44
  10. “Safe For Now” 04:43

Poniżej możecie posłuchać singli z tej płyty:

“Rocky

“Our town


Premiera krążka miała miejsce pod koniec maja 2017 roku nakładem wytwórni Kurpisz Impresariat/Agora. 

Płyta “Our town” jest przede wszystkim bardzo spójna brzmieniowo. Choć na pierwszy rzut ucha niemalże wszystkie piosenki mogą brzmieć podobnie, a nawet identycznie, to można znaleźć na tym albumie sporo charakterystycznych momentów. Piosenki utrzymane są w stylistyce folkowej, choć momentami możemy usłyszeć tu też country, a nawet pop. Wszystko to przenosi nas w klimaty z czarno-białych fotografii, gdzieś na łące czy w jakimś miejskim parku w bliżej nieokreślonym miasteczku. I na koniec refleksja: jeśli zainteresuje Was pierwszy utwór z tego albumu (“Rocky”), to na pewno z przyjemnością przesłuchacie całe wydawnictwo, a jeśli nie, to jestem pewien, że do samego końca będziecie się nudzić… Klimat tego krążka trzeba po prostu poczuć!

Moim zdaniem najlepszymi kompozycjami na tym krążku są: “Rocky” i “Our town”, ale warto posłuchać też utworów: “My friend” oraz “Lucky man”. Natomiast najsłabsza piosenka to: “Lost but not forgotten”.

Na płycie znajdziecie kilka mocnych momentów, które spowodują u Was mocniejsze bicie serca, jak np.: świetny wokal w “Our town”, interesujące brzmienie w “Lucky man”, czy kapitalny tekst w “Rocky”. Natomiast na koncertach, według mnie publiczność najbardziej czekać będzie na piosenkę “My friend”.

Końcowa nota: 4.0/6


Paula i Karol to warszawski zespół, którego twórczość zaliczana jest przede wszystkim do muzyki alternatywnej.
Grupę tworzą: Paula Bialski i Karol Strzemieczny, którzy na początku tworzyli jako duet. A obecnie skład formacji to oprócz nich też: Staszek Wróbel, Krzysiek Pożarowski, Szymon Najder oraz Christoph Thun.
Co ciekawe korzystają wyłącznie z akustycznych instrumentów (gitara, skrzypce, glockenspiel) bez nagłośnienia. Swoje brzmienie wzbogacają także przy użyciu melodyki, harmonium i perkusji.

Na początku 2010 roku na rynek trafiła ich debiutancką EP-ka zatytułowana „Goodnight Warsaw”, natomiast pod koniec tego samego roku wydali debiutancki album „Overshare”.

Kapela bardzo dużo koncertuje. Grali już np. kilkaset koncertów w Polsce, w Europie (Wielka Brytania, Francja, Norwegia, Niemcy, Ukraina, Szwajcaria) oraz w Ameryce Północnej (Stany Zjednoczone, Kanada). W kwietniu 2012 roku wystąpili na koncercie „Solidarni z Białorusią” w Warszawie.

Ich dyskografię uzupełniają wydawnictwa: “Whole again” (2012), “Heartwash” (2014) oraz “Our Town” (2017).

%d bloggers like this: