Recenzja: PAULA & KAROL – „Our Town” (2017)

Ostatni krążek polskiego zespołu Paula & Karol to „Our Town”.

Jest to ich czwarty studyjny album.

Lista utworów:

  1. „Rocky” 03:41
  2. „Heart is a Force” 03:13
  3. „My Friends” 04:10
  4. „Calling Sun” 03:07
  5. „Lost But Not Forgotten” 03:13
  6. „Our Town” 03:08
  7. „Lucky Man” 03:12
  8. „Check Me Out” 03:40
  9. „Bright Lights” 04:44
  10. „Safe For Now” 04:43

Poniżej możecie posłuchać singli z tej płyty:

„Rocky

„Our town


Premiera krążka miała miejsce pod koniec maja 2017 roku nakładem wytwórni Kurpisz Impresariat/Agora. 

Płyta „Our town” jest przede wszystkim bardzo spójna brzmieniowo. Choć na pierwszy rzut ucha niemalże wszystkie piosenki mogą brzmieć podobnie, a nawet identycznie, to można znaleźć na tym albumie sporo charakterystycznych momentów. Piosenki utrzymane są w stylistyce folkowej, choć momentami możemy usłyszeć tu też country, a nawet pop. Wszystko to przenosi nas w klimaty z czarno-białych fotografii, gdzieś na łące czy w jakimś miejskim parku w bliżej nieokreślonym miasteczku. I na koniec refleksja: jeśli zainteresuje Was pierwszy utwór z tego albumu („Rocky”), to na pewno z przyjemnością przesłuchacie całe wydawnictwo, a jeśli nie, to jestem pewien, że do samego końca będziecie się nudzić… Klimat tego krążka trzeba po prostu poczuć!

Moim zdaniem najlepszymi kompozycjami na tym krążku są: „Rocky” i „Our town”, ale warto posłuchać też utworów: „My friend” oraz „Lucky man”. Natomiast najsłabsza piosenka to: „Lost but not forgotten”.

Na płycie znajdziecie kilka mocnych momentów, które spowodują u Was mocniejsze bicie serca, jak np.: świetny wokal w „Our town”, interesujące brzmienie w „Lucky man”, czy kapitalny tekst w „Rocky”. Natomiast na koncertach, według mnie publiczność najbardziej czekać będzie na piosenkę „My friend”.

Końcowa nota: 4.0/6


Paula i Karol to warszawski zespół, którego twórczość zaliczana jest przede wszystkim do muzyki alternatywnej.
Grupę tworzą: Paula Bialski i Karol Strzemieczny, którzy na początku tworzyli jako duet. A obecnie skład formacji to oprócz nich też: Staszek Wróbel, Krzysiek Pożarowski, Szymon Najder oraz Christoph Thun.
Co ciekawe korzystają wyłącznie z akustycznych instrumentów (gitara, skrzypce, glockenspiel) bez nagłośnienia. Swoje brzmienie wzbogacają także przy użyciu melodyki, harmonium i perkusji.

Na początku 2010 roku na rynek trafiła ich debiutancką EP-ka zatytułowana „Goodnight Warsaw”, natomiast pod koniec tego samego roku wydali debiutancki album „Overshare”.

Kapela bardzo dużo koncertuje. Grali już np. kilkaset koncertów w Polsce, w Europie (Wielka Brytania, Francja, Norwegia, Niemcy, Ukraina, Szwajcaria) oraz w Ameryce Północnej (Stany Zjednoczone, Kanada). W kwietniu 2012 roku wystąpili na koncercie „Solidarni z Białorusią” w Warszawie.

Ich dyskografię uzupełniają wydawnictwa: „Whole again” (2012), „Heartwash” (2014) oraz „Our Town” (2017).

Leave A Reply

Your email address will not be published.